Reklama

Starosta nagrodził Mistrzów Świata w żeglarstwie

Data:

- Reklama -

W dniach 5 – 11 sierpnia w Bruinisse w Holandii odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET. Mieszkańcy suwalskiego powiatu Eryk i Kinga Martynko z Płociczna  – Osiedle zdobyli złoto i tytuł Mistrzów Świata. Ci zawodnicy wygrali po 6-dniowych zmaganiach regatowych z 64 najlepszymi załogami z całego świata.

Rodzeństwo Eryk Martynko (lat 17) i Kinga Martynko (lat 13) reprezentują Powiat Suwalski w regatach krajowych oraz międzynarodowych. Są utalentowanymi zawodnikami a ich wysiłek włożony w treningi wielokrotnie już skutkował zdobywanymi medalami. Poza zdobyciem najwyższego trofeum tytułu Mistrza Świata br., oboje mogą pochwalić się tytułem Mistrza Polski i Mistrza Węgier, zdobytymi w 2016 r.. W bieżącym roku wygrali również Puchar Europy Centralnej, Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet, zdobyli brąz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W środę, 27 września 2017 roku podczas sesji Rady Powiatu w Suwałkach odbyło się oficjalne, uroczyste wręczenie nagród specjalnych za zdobyte złoto i tytuł Mistrzostwa Świata przez Eryka i Kingę Martynko klasy CADET w żeglarstwie na rzecz mieszkańców Powiatu Suwalskiego.

Zarząd Powiatu w Suwałkach przyznał rodzeństwu nagrody pieniężne w wysokości po 500 zł, a na ręce trenera Pana Pawła Cherubin został przekazany list gratulacyjny skierowany do Janusza Wiszniewskiego, prezesa UKŻ „GROT” w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jakie gadżety dla żeglarza?

Żeglarstwo narodziło się w XVII wieku w Europie. Ta...

Puchar Jeziora Roś: Triumf załogi z UKŻ Grot

W miniony weekend (01-03.09.2023) w Piszu odbyły się regaty...

Brąz żeglarzy

W dniach od 5 do 7 lipca 2023 roku,...