Adam Miezianko nowym komendantem suwalskiej policji

0
783
Na zdj. Komendant Miejski Policji w Suwałkach, młodszy inspektor Adam Miezianko, fot. KMP

Komendantem Miejskim Policji w Suwałkach został podinsp. Adam Miezianko, wcześniej pierwszy zastępca szefa mundurowych.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyła się uroczystość objęcia stanowiska przez nowego Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Uczestniczyli w niej m.in. KWP – Daniel Kołnierowicz oraz wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Adam Miezianko służbę rozpoczął w 2000 roku. Od początku związany był z augustowską jednostką policji, gdzie przechodził kolejne zawodowe szczeble. W 2009 roku został Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, do niedawna był I zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Komendant jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia o kierunku politologii i nauk społecznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Interesuje się sportem zwłaszcza, lekkoatletyką oraz jazdą samochodami terenowymi.

Przypomnijmy, że na początku września 2017 roku doszło do zmian w KWP w Białymstoku. Obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, odpowiedzialnego za pion kryminalny, objął podinspektor Jacek Tarnowski, wcześniej Komendant Miejski Policji w Suwałkach.

Leave a Reply