Reklama

Kolejne medale karateków – na Mistrzostwach Polski

Data:

- Reklama -

W sobotę, 21 października w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wystartowało 246 zawodników z 58 klubów. Suwalski Klub Karate wystawił do startu dwóch zawodników w konkurencji kata  seniorów – Michała Karpowicza i Damiana Biłbaka. W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wystartowali – Kacper Sawicki i Piotr Barwicki.

– Nasza ekipa wróciła z jednym brązowym medalem. Michał Karpowicz zdobył III miejsce w kata seniorów. Drugi nasz zawodnik startujący w kata, Damian Biłbak zajął 5 miejsce. Jest to dobry start naszych zawodników, dwaj to nadal młodzieżowcy (Damian ma 19 lat, Michał 20), obaj wystartowali po raz pierwszy w konkurencji z seniorami i pokazali, że plasują się w czołówce krajowej. Medal Michała jest jego pierwszym medalem w przedziale wiekowym seniora – komentuje Marek Krejpcio, prezes Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Juniorom młodszym (14-15 lat) nie powiodło się tak dobrze. Obaj wrócili bez medali. Piotr Barwicki w kategorii do 50 kg przegrał swój pierwszy pojedynek po wyrównanej walce i wskazaniu sędziów 3 do 2. Kacper wygrał swoją pierwszą walkę po dogrywce przez wskazanie sędziów i zakwalifikował się do ćwierćfinałów. Pierwsza walka kosztowała Kacpra zbyt dużo energii i w drugiej walce nie poradził sobie z silniejszym fizycznie przeciwnikiem. Ostatecznie zajął miejsce 7-8 w kategorii +65 kg.

Zawodnicy nie mogą jeszcze odpocząć. Wszyscy czterej za trzy tygodnie (11 listopada), wystartują w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców i Kadetów. Dołączy jeszcze do nich jeszcze troje zawodników: Daniel Biłbak – młodzieżowiec, Aleksandra Rybacka – kadetka i Aleksander Konikowski – kadet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zakończyły się 38 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U23 – foto

Dobiegły końca 38 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U23,...

Weekendowe starty sportowców

Za nami starty zawodników Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar w...

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem już za nami

Rywalizacja sportowa na wyciągu nart wodnych w WOSiR "Szelment"...

Damian Biłbak obronił tytuł Mistrza Polski

W sobotę, 16 listopada w Makowie Mazowieckim odbyły się...