W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach działa 21. Strefa Rodzica stworzona przez Budimex. Metamorfozę przeszedł pokój zabiegowy znajdujący się w Poradni Chirurgii Dziecięcej. Wolontariusze wyremontowali też pomieszczenie administracyjne i hol.

Tatiana Mindewicz-Puacz, coach i mentorka współpracująca z firma Budimex podkreśliła podczas otwarcia Strefy Rodzica, działalność, którą Budimex prowadzi konsekwentnie od lat zasługuje na pochwałę, podobnie jak zaangażowanie ludzi – wolontariuszy w działanie na rzecz lokalnych społeczności.

W uroczystym finale programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wzięli też udział Adam Szałanda – dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, dr Piotr Zimnicki – zastępca dyr. ds. lecznictwa, Kamil Sznel – kierownik Biura Prezydenta Miasta Suwałki, Cezary Łysenko – dyrektor Rejonu Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA, a także pracownicy szpitala i wolontariusze Budimeksu.

Tworzenie w szpitalach Stref Rodzica w całości finansuje spółka Budimex, która poprzez swoje działanie skupia się na zwiększeniu komfortu dzieci przebywających w placówkach ochrony zdrowia poprzez tworzenie w nich miejsc, w których choć na chwilę mogą zapomnieć o chorobie.

Mali pacjenci i ich rodzice mają obecnie do dyspozycji bezpieczną, barwną Strefę Rodzica, która przypomina bardziej domowy pokój niż sterylną szpitalną salę. Pracy włożono tam wiele – wymianie uległa podłoga, pojawiły się nowe płytki z dziecięcym dekorem, w oknach wiszą zasłony. Na korytarzu stoją kolorowe krzesła.

Budimex Strefy Rodzica w polskich szpitalach tworzy od 2013 roku. Warto wspomnieć, że suwalczanie już wkrótce odczują skutki innej, pozytywnej aktywności firmy – w trakcie budowy jest wszak obwodnica naszego miasta, na którą mieszkańcy czekali wiele lat.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj