Nowy zastępca komendanta policji lubi majsterkować

0
407

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku powołał nadkomisarza Sławomira Kołakowskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyła się uroczystość objęcia stanowiska przez nowego I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. W obecności zaproszonych gości oraz załogi Komendant Miejski Policji w Suwałkach podinsp. Adam Miezianko wręczył  akt powołania na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach nadkom. Sławomirowi Kołakowskiemu, życząc mu jednocześnie jak najlepszej służby na rzecz bezpieczeństwa.

Nowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach nadkomisarz Sławomir Kołakowski karierę resortową rozpoczął w 1996 roku, pełniąc służbę w Posterunku Policji w Czarnej Białostockiej na stanowiskach dochodzeniowych. Kolejne szczeble kariery przechodził w Komisariacie Policji w Wasilkowie, a od 2008 roku w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Zdobyte doświadczenie zawodowe zaowocowało mianowaniem w 2016 roku na stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, a w maju 2016 r. na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bielsku Podlaskim.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach ma 44 lata. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W swojej karierze zawodowej może poszczycić się zajęciem w 2015 roku I miejsca Garnizonu Podlaskiego w Ogólnopolskim Konkursie Służb Kryminalnych w kategorii „Nadzór nad Służbą Kryminalną”. Interesuje się sportem, ale też majsterkowaniem i metaloplastyką.

Leave a Reply