Reklama

Parkingi, place zabaw, ścieżki rowerowe? Poznaj listę projektów obywatelskich

Data:

- Reklama -

Tężnie solankowe na Os. Północ II nie powstaną, ale szansę na realizację mają miejsca wypoczynku i rekreacji, place zabaw, ulice, ścieżki rowerowe i parkingi. W tej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego znalazła się też nowa kategoria projektów społecznych i kulturalnych. W puli przeznaczonej do podziału jest aż 2,6 mln zł. Głosowanie rozpocznie się 23 października i zakończy 7 listopada.

Tu znajdziesz listę projektów, na które można będzie głosować w SBO 2017.

Weryfikację zgłoszeń przeprowadził Zespół ds. Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Na karcie do głosowania znajdzie się 8 projektów inwestycyjnych „małych” (o wartości do 100 tys. złotych) opiewających w sumie na 705 590 złotych, 11 „dużych” projektów inwestycyjnych (o wartości do 800 tys. złotych) na kwotę 6 471 590 złotych i 7 projektów „kulturalnych lub społecznych” (o wartości do 20 tys. złotych) na kwotę 126 900 złotych. Łączna kwota projektów zgłoszonych do realizacji to 7 304 440 złotych.

– Jak pokazuje doświadczenie, nasi mieszkańcy zarówno chętnie zgłaszają projekty do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, jak i później na nie głosują – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Taka sytuacja bardzo cieszy. Suwalczanie biorą sprawy we własne ręce i decydują o tym, co powstanie w ich mieście. Ta edycja pokazuje też, że decyzja o utworzeniu trzeciej kategorii – projekty kulturalne lub społeczne – była właściwa. Mieszkańcy zgłosili siedem projektów – dodał prezydent.

Wśród przedsięwzięć umieszczonych na karcie do głosowania warunkowo znalazły się 4 projekty. W przypadku trzech z nich, jeśli w wyniku głosowania zostaną one zakwalifikowane do realizacji, konieczne będzie wystąpienie do Ministra Infrastruktury i Budownictwa o wyrażenie zgody na odstępstwa dotyczące wymaganych odległości lokalizacyjnych. Gdyby odstępstwa od warunków technicznych nie udało się uzyskać, projekty nie zostaną zrealizowane. Natomiast w przypadku czwartego projektu, jego realizacja uzależniona jest od wykonania innego priorytetowego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa zbiornika retencyjnego na osiedlu Hańcza.

 Ogłoszenie wyników nastąpi 24 listopada 2017 roku. Jak co roku, głosy będzie można oddawać elektronicznie i poprzez papierowe karty do głosowania. Więcej szczegółów wkrótce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wykonawca tężni wybrany

To jedna z inwestycji, która wygrała w głosowaniu mieszkańców...

Znamy wyniki głosowania na Suwalski Budżet Obywatelski 2023: Powstanie m.in. tężnia na bulwarach nad Czarną Hańczą

Na projekty zgłoszone do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji...

Rozpoczęło się głosowanie na projekty z SBO 2023

Od 10 października do 4 listopada odbywać się będzie...

Powraca tężnia i psi park. Na jakie projekty z SBO 2023 będziemy głosować?

Wśród 36 projektów, które znalazły się na karcie do...