Reklama

Prawie 5 mln zł na szkolnictwo zawodowe

Data:

- Reklama -

Dzięki tym pieniądzom w suwalskich szkołach zawodowych powstaną pierwsze klasy patronackie firm takich jak: Salag, Malow, Animex i Forte. Umowy na dofinansowanie przedsięwzięcia podpisali w środę, 25 października w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anna Naszkiewicz, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i skarbnik miasta Wiesław Stelmach.

To środki z projektu „Suwalskie Centra Kompetencji Zawodowej – kompleksowy model modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Miasta Suwałki”.

– Ten projekt to krok milowy w kształceniu zawodowym w województwie podlaskim. W jego ramach powstaną w Suwałkach pierwsze klasy patronackie. To zwiastuje odrodzenie kształcenia zawodowego. Gratuluje miastu inicjatywy. Nie było to łatwe przedsięwzięcie i tym bardziej się cieszę, że dziś finalizujemy tę inicjatywę – powiedziała podczas podpisania umów Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Projekt obejmie cztery suwalskie placówki – Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego, Zespół Szkół Technicznych i  Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczyciel.
Powstaną tu klasy patronackie czterech suwalskich firm: Salagu, Malowa, Animexu i Forte, odbędą się staże zawodowe dla uczniów i nauczycieli organizowane u pracodawców, szkolenia specjalistyczne, zajęcia pozalekcyjne i wyrównawcze dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli czy doposażenie pracowni do kształcenia zawodowego.

Partnerem programu jest Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr. Budżet całego przedsięwzięcia to 4.967.464,26 zł.

– To pierwszy etap dostosowania szkolnictwa zawodowego w Suwałkach do wyzwań XXI wieku i oczekiwań miejscowych przedsiębiorców. Bez tego firmy sobie nie poradzą. My musimy promować ich ofertę i ideę szkolnictwa zawodowego. Teraz czekamy na kolejne konkursy Urzędu Marszałkowskiego, w ramach których będziemy mogli poprawić bazę infrastrukturalną Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach. Cieszę się, że nasze projekty są dobrze oceniane i finansowane, za co też bardzo dziękuję – podkreślił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Projekt „Suwalskie Centra Kompetencji Zawodowej – kompleksowy model modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Miasta Suwałki” jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Realizacja przedsięwzięcia będzie odbywała się do końca sierpnia 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wystawa „Drzewo” – twórcza i ekologiczna akcja uczniów

Wystawa uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego...

Jarosław Zieliński w obronie Mickiewicza, Kochanowskiego i Konopnickiej

Interpelacja poselska Jarosława Zielińskiego z PiS, skierowana do Minister...

Między nami barbarzyńcami – starożytna Polska: Projekt edukacyjny Fundacji Terra Desolata również na Suwalszczyźnie

Fundacja Terra Desolata rozpoczęła interesujący projekt edukacyjny, mający na...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...