Reklama

Święto Pieczonego Ziemniaka w harcerskim wydaniu

Data:

- Reklama -

Zuchy i harcerze 6. Suwalskiego Szczepu Harcerskiego „Zorza” spotkali się 21 października przy klasztorze o. franciszkanów w Suwałkach, aby harcować na świeżym powietrzu, a motywem przewodnim zabawy był ziemniak.

Źródło: Uczestnicy

Ziemniak był tematem przewodnim tego spotkania. Z jego udziałem odbyły się zawody, rzuty do celu, obieranie na czas, kreatywne konstrukcje, poznawanie gwar oraz szukanie ziemniaków w piasku. Patrole, w skład których wchodzili przedstawiciele wszystkich jednostek „Zorzy” oraz rodzice, walczyły dzielnie i zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

To już tradycja środowiska harcerskiego, które zapoczątkowała w 2010 roku ówczesna drużynowa 6. Gromady Zuchowej „Przyjaciele”, a tegorocznym gospodarzem była pwd. Sylwia Murawska.

Jesień to początek nowego roku harcerskiego oraz moment licznych zmian. Przy okazji święta pieczonego ziemniaka zuchy, które osiągnęły wiek harcerski, żegnają się z gromadami zuchowymi, aby wejść w szeregi drużyn harcerskich. Tego dnia przechodziły zuchy 6. Gromady Zuchowej „Przyjaciele” do 6. Suwalskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Polaris” – najstarszej drużyny suwalskiego hufca oraz zuchy z 9. Suwalskiej Gromady Zuchowej „Łowcy Przygód” do 9. Suwalskiej Drużyny Harcerskiej „Sykamore”. W imprezie wzięło udział blisko 80 harcerzy oraz liczna grupa rodziców wspierających działania suwalskich harcerzy.

Fot. ZHP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...