149 zdjęć dokumentalnych, których nie da się zapomnieć, spotkanie autorskie z Karoliną Jonderko, dwudniowe warsztaty fotograficzne, dwa aparaty Instax mini 70 do wygrania – to wszystko już wkrótce w Suwalskim Ośrodku Kultury.

17 listopada o godz. 18.00 Bank Zachodni WBK i Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Wstęp jest bezpłatny.

Nagrodzone zdjęcia prezentowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Natura, Portrety, Sport. Przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata.

– Obraz stał się jednym z kluczowych nośników informacji, dlatego każdego dnia oglądamy ogromną liczbę zdjęć. Jednak niewiele z nich ma w sobie przekaz, który bez względu na temat zdjęcia jest w stanie poruszyć naszą wrażliwość i wzbudzić emocje. Prace laureatów konkursu BZ WBK Press Foto to perełki fotografii dokumentalnej. Mówią więcej niż słowa i zachwycają swoim artyzmem. To 149 zdjęć, które trzeba zobaczyć – powiedziała Noemi Pietras z 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Suwałkach.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.

W dniach 17 i 18 listopada w SOK-u odbędą również się warsztaty fotograficzne „Od pasji do profesjonalizmu”, które poprowadzi Karolina Jonderko. Podczas warsztatów odbędzie się konkurs na najlepsze zdjęcie. Nagroda główna to aparat Instax mini 70 w filmem. Przewidziane są również nagrody dodatkowe. Aparat Instax mini 70 to również nagroda dla autora najlepszej recenzji wybranego zdjęcia lub fotoreportażu prezentowanego podczas wystawy.

Program:

  • WYSTAWA: 17-29 listopada 2017 r.
  • WERNISAŻ: 17 listopada (godz. 18.00) – wstęp wolny
  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAROLINĄ JONDERKO: 17 listopada (godz. 16.30) – wstęp wolny
  • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE: 17-18 listopada – zapisy: biuro@bzwbkpressfoto.pl

Obrady Jury 13. edycji konkursu fotografii dokumentalnej BZ WB…

7 930 zdjęć, dwa pełne dni pracy i niełatwe wybory. Tak wyglądały obrady jury 13. edycji konkursu. Laureatów poznamy 25 kwietnia podczas Gali!

Opublikowany przez BZ WBK Press Foto Poniedziałek, 20 marca 2017

Źródło: Bank Zachodni WBK, Zdjęcie Roku, Szymon Barylski, Freelancer: Obóz uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów. Można tam spotkać ludzi z różnych warstw społecznych. Wszyscy znaleźli się tutaj, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. Idomeni (Grecja), 6 marca 2016 r.
Źródło: Bank Zachodni WBK, I miejsce/ Natura/ fotoreportaż, Tomasz Padło/ Freelancer: Jezioro Urmia było do niedawna jednym z największych jezior na świecie. Na skutek ocieplenia klimatu i związanym z nim zwiększonym parowaniem oraz nadmiernym wykorzystaniem wód z dopływających do niego jezior, jego powierzchnia dramatycznie się zmniejszyła. Obecnie jego wykorzystanie gospodarcze ogranicza się do wydobycia minerałów z odsłoniętego dna, jak również ekstensywnej funkcji rekreacyjnej. Pomysły uzupełnienia braków wody poprzez przekopanie kanałów z innych dorzeczy zwiastują kolejną katastrofę ekologiczną. Jezioro Urmia (Iran), sierpień 2016 r.
Źródło: Bank Zachodni WBK, Nagroda Banku Zachodniego WBK, Michał Stańczyk/ Agencja Fotograficzna Cyfrasport: Łukasz Fabiański w formie! Artem Fedetskyi złości się po kolejnej udanej interwencji naszego bramkarza podczas meczu Ukraina – Polska UEFA EURO 2016 we Francji. Marsylia (Francja), 21 czerwca 2016 r.
Źródło: Bank Zachodni WBK, I miejsce/ Życie codzienne/ fotoreportaż, Martushka Fromeast/ Freelancer: Nanda Devi (7816 m n.p.m.) to drugi co do wysokości szczyt Indii. Dla mieszkańców himalajskiego stanu Uttarakhand ta góra jest najważniejszą boginią hinduistycznego panteonu, ich matką i małżonką boga Sziwy.
Uttarakhand (Indie), wrzesień 2014r. – sierpień 2016 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj