Niewielki pomieszczenia, szczególnie funkcyjne, to zawsze duże wyzwanie dla projektantów wnętrz. Często ogromne trudności sprawia aranżacja małej kuchni w taki sposób, aby była jednocześnie ładna i w pełni funkcjonalna. Niekiedy warto otworzyć kuchnię na inne pomieszczenia i stworzyć swoisty aneks kuchenny, a do zaaranżowania pomieszczenia wykorzystać inspiracje w stylu skandynawskim.

Kuchnia w skandynawskim stylu – to jest to!

Jak to zostało wyżej wspomniane, jednym z ciekawszych sposobów na małą kuchnię w mieszkaniu, jest jej otworzenie na inne pomieszczenia. Dzięki temu uzyskujemy jedną, dużą otwartą przestrzeń – możemy w ten sposób stworzyć jadalnię lub salon z aneksem kuchennym. Jeżeli chcesz zaznaczyć przestrzeń kuchenną możesz do tego wykorzystać kolory i faktury – ściany mogą być pomalowane innym kolorem w obu pomieszczeniach, a także podłoga może być wykonana z różnych materiałów. Przykładowo w kuchni mogą być płytki, a w części jadalnianej panele drewniane.

Takie rozwiązanie pozwoli też na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Możesz wtedy zabudować kuchnię pojemnymi szafkami, a także stworzyć miejsce do wspólnego spożywania posiłków. Przy niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się niewielkie stoły o kwadratowym blacie z możliwością rozłożenia. Ciekawym rozwiązaniem są też stoły, których blat mocuje się do ściany i można go całkowicie opuścić, kiedy nie jest używany. Jeżeli szukasz ciekawego stołu utrzymanego w stylu skandynawskim, wiele ciekawym propozycji znajdziesz na stronie https://meble-sfd.com/.

Jakie kolory wybrać do niewielkiej kuchni?

Kuchnia, niezależnie od tego, czy jest duża, czy mała powinna być jasnym pomieszczeniem. Dlatego urządzając to pomieszczenie najlepiej postawić na takie kolory jak złamane biele, jasne żółcie, beże. Te kolory wraz z szarościami doskonale wpisują się w założenia stylu skandynawskiego. Jeżeli nie chcesz, by wnętrze nie było monotonne możesz te kolory uzupełnić o ciepłe odcienie brązów, np. wybierając drewniane blaty do pomalowanych na biało mebli.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj