Minister Rozwoju i Finansów powierzył 200 mln zł Bankowi Gospodarstwa Krajowego, który będzie je udostępniać firmom z sektora MŚP, prowadzącym działalność w branży turystycznej na terenie pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.

Zachętą dla firm jest atrakcyjne oprocentowanie pożyczek (de minimis) oraz brak prowizji czy dodatkowych kosztów. Na szczególne preferencje liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Wsparcie dedykowane jest przedsiębiorcom z sektora MŚP, którzy posiadają siedzibę i prowadzą działalność gospodarczą w branży turystycznej na terenie Polski Wschodniej. Pożyczki – o wartości do 500 tys. zł, będą udzielane na warunkach korzystniejszych niż rynkowe (de minimis), na okres do 5 lat. Karencja w spłacie wynosi 6 miesięcy.

Na szczególne preferencje (obniżone oprocentowanie, brak wkładu własnego), liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Na jakie projekty można otrzymać pożyczkę? Pożyczki będą udzielane m.in. na budowę i rozbudowę miejsc noclegowych, zwiększenie jakości i standardu świadczonych usług, budowę i remont infrastruktury uzdrowiskowej czy rekreacyjno-sportowej. Mogą ją otrzymać także przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem, firmy wytwarzające i sprzedające żywność ekologiczną czy produkty tradycyjne i regionalne.

Do kogo zgłosić się po pożyczkę? Aby otrzymać pożyczkę, należy zwrócić się do instytucji finansujących. W województwie podlaskim jest to: ECDF S.A. z Mega Sonic S.A. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: katarzyna.sulek@bgk.pl

Więcej o Projekcie znajdziesz na stronie BGK (www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/) lub w instytucjach finansujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj