Nie zwlekaj – odbierz list z ZUS-u

0
235
senior_
Ilustr. George Hodan.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety, część z wysłanych listów nie została odebrana. Zakład apeluje więc ponownie do wszystkich płatników składek o odbieranie korespondencji z informacją o indywidualnym numerze rachunku składkowego.

Blisko 2,5 mln listów z ZUS trafi do wszystkich aktywnych płatników składek tj. pracodawców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, opłacających składki za zatrudnioną nianię i osób opłacających składki dobrowolnie. Ponad 1,1 mln listów natomiast zostało skierowanych do nieaktywnych już płatników składek, którzy jednak mają do spłacenia zaległości składkowe. Zakład wysyłał całą korespondencję w trzech październikowych transzach.

Niestety aż ponad 90 tys. z wysłanych listów wróciło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako korespondencja nieodebrana. Zakład będzie teraz wyjaśniał powody zwrotów i starał się dotrzeć z informacją o numerze rachunku składkowego do osób, które nie odebrały korespondencji. Pamiętajmy, że informacji o naszym indywidualnym numerze rachunku składkowego możemy zasięgnąć w każdej placówce ZUS. Pod adresem internetowym www.eskladka.pl działa wyszukiwarka numerów rachunków składkowych.

– Oddział w Białymstoku wysłał ponad 74 tys. listów do przedsiębiorców. Do 31 października otrzymaliśmy 839 zwrócone korespondencje. Skala niedostarczonych listów w naszym regionie nie jest aż tak duża. Ze swojej strony postaramy się, aby informacja o nowym numerze rachunku bankowego dotarła do każdego klienta, którego ta zmiana dotyczy – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

Leave a Reply