Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Irena Łukaszuk, dyrektor suwalskiego Ośrodka Rehabilitacji podpisali w piątek, 24 listopada umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego z dotacji o wysokości ponad 200 tys. złotych.
Dzięki dotacji suwalski szpital kupi sprzęt rehabilitacyjny na potrzeby pacjentów Oddziału Rehabilitacji Leczniczej Stacjonarnej i Działu Diagnostyczno – Zabiegowego. Pacjenci będą mogli korzystać z nowego wioślarza i roweru treningowego, elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego wraz z osprzętem i szafkami przyłóżkowymi, ugolu z osprzętem i kozetką, aparatu do elektrolecznictwa, urządzenia do ćwiczeń stawu skokowego, skanera ze sterownikiem na statywie, aparatu do ultradźwięków, aparatu do laseroterapii, stołu elektrycznego do masażu, aparatu do krioterapii z dodatkowym zbiornikiem, maty do rehabilitacji, kardiomonitoru, wózka inwalidzkiego z regulacją podnóżka i promiennika podczerwieni.
Zakup dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego i wyposażenia wynika ze zwiększonego zapotrzebowania na świadczone usługi rehabilitacyjne Ośrodka Rehabilitacji ze względu na zabezpieczenie realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej po Świadczeniodawcy, który nie otrzymał kontraktu z NFZ od 1 października b.r., oraz zabezpieczenie realizacji świadczeń pacjentom oddziałów stacjonarnych, udzielanych w Oddziale Rehabilitacyjnym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej ze względu na większą wartość umowy podpisanej z NFZ.
Zakup nowego sprzętu pozwoli na wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych większej ilości pacjentów. Docelowo efektem zdrowotnym działań będzie poprawa zdrowia pacjentów, a także ich szybszy powrót do życia codziennego, co będzie miało wpływ na wzrost ich samodzielności i aktywności społecznej oraz poprawę jakości życia. Zakup sprzętu przyczyni się do zwiększenia dostępności i utrzymania ciągłości świadczeń wszystkim potrzebującym pacjentom. Podjęte przedsięwzięcie wpłynie również na podniesienie jakości udzielanych świadczeń oraz pośrednio wpłynie na okres oczekiwania na świadczenia.
Źródło: Departament Zdrowia UMWP