Policjanci dostali odblaski. Będą je rozdawać

0
433

Nadleśniczy Wojciech Rodak przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach podinspektora Adama Miezianko ponad tysiąc odblasków, które trafią do mieszkańców powiatu suwalskiego. Tego typu wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa służą ratowaniu ludzkiego życia.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach od lat prowadzi działania profilaktyczne, ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W tym roku działania profilaktyczne suwalskich policjantów, promujące ideę bycia widocznym na drodze i przeciwdziałanie wypadkom z udziałem pieszych, wspiera także Nadleśnictwo Suwałki.

Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie elementów odblaskowych. Nadleśniczy Wojciech Rodak przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach podinspektora Adama Miezianko ponad tysiąc odblasków, które trafią do mieszkańców powiatu suwalskiego.

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wprowadziła bowiem od dnia 31.08.2014 roku zmiany, polegające na tym, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Za oknem coraz szybciej zapada zmrok, a jesienne szarówki powodują, iż ubrani w ciemną odzież piesi są słabo widoczni dla kierowców. Po założeniu odblasków stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Jadący pojazdami kierowcy widzą nas szybciej i mogą ominąć z bezpieczną odległością.

Policjanci apelują! Bądź widoczny – noś odblaski!

Leave a Reply