Reklama

Posłanka Bożena Kamińska komentuje zatrzymanie do kontroli drogowej i mandat

Data:

- Reklama -

Posłanka Bożena Kamińska wystosowała specjalne oświadczenie dotyczące sobotniej kontroli drogowej w okolicach Szczuczyna, gdy nie miała przy sobie potrzebnych dokumentów i jechała z niedozwoloną prędkością.

Treść oświadczenia posłanki publikujemy poniżej.

OŚWIADCZENIE

W nawiązaniu do wczorajszej sytuacji na drodze z moim udziałem, które wzbudziło nadzwyczajne zainteresowanie mediów, oświadczam co następuje.  

Wypełniając poselskie obowiązki udawałam się samochodem z jednego poselskiego spotkania w Warszawie na ważną uroczystość w Suwałkach. Podczas podróży na drodze krajowej nr 61 w okolicach Szczuczyna, zostałam zatrzymana przez patrol policji. Funkcjonariusze stwierdzili, że jechałam z niedozwoloną prędkością poza terenem zabudowanym i zażądali okazania dokumentów. W torbie podręcznej miałam paszport, dowód rejestracyjny auta oraz kartę do głosowania. Nie okazałam innych dokumentów, gdyż byłam przekonana, że zostały w Warszawie. Po zweryfikowaniu moich danych oraz potwierdzeniu mojej tożsamości przez pracownika mojego biura na Komendzie Wojewódzkiej w Białymstoku, spisano dane z przedstawionych przeze mnie dokumentów oraz pozwolono kontynuować dalszą podróż.

Wszyscy, a szczególnie przedstawiciele mediów, doskonale wiedzą, że podobne sytuacje zdarzają się na drodze nierzadko. Z racji pełnionych obowiązków posłom wszystkich opcji zdarzają się nie tylko takie sytuacje jak przekroczenie prędkości, ale niestety również poważne kolizje drogowe.  Jedni z nas w takich sytuacjach chętnie wykorzystują immunitet w celu uniknięcia konsekwencji, inni głośno  przyznają się do popełnionego błędu. Ja błąd popełniłam, głośno się do niego przyznaję, przepraszam za stworzenie potencjalnego zagrożenie na drodze i jestem do dyspozycji, aby ponieść konsekwencje popełnionego wykroczenia.

Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek w ciągu sześcioletniej poselskiej służby wykorzystała immunitet poselski w sprawach prywatnych. Moje poprzednie zdarzenie drogowe, zakończone mandatem, potraktowałam jak każdy obywatel, przyjmując punkty karne i płacąc mandat. Nie wyobrażam sobie, aby tym razem miało być inaczej. Nałożony mandat przyjmę i opłacę go zgodnie z taryfikatorem. Za zaistniałą sytuację przepraszam.

Jeżdżąc dużo i często po naszym kraju i niejednokrotnie spotykam się z zaskakującymi sytuacjami dotyczącymi ustawienia znaków drogowych ograniczających prędkość poza terenem zabudowanym. Ograniczenia, mimo podobieństwa warunków drogowych, są często diametralnie różne. Myślę, że dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym warto poddać ten temat merytorycznej dyskusji z udziałem policji.

Bożena Kamińska

 

1 KOMENTARZ

  1. Pani Bożeno, prawda jest taka, że nic nie tłumaczy przekroczenia szybkości o 50 km/godz w strefie ograniczonej do 70 km/godz. Ani fakt udawania się na uroczystości, ani kwestia „ustawienia znaków drogowych”, ani to, że przekroczenie szybkości „zdarza się nierzadko”. Pani przeprosiny są na miejscu i Pani decyzja nie powoływania się na immunitet poselski jest chwalebna, ważniejsze jest jednak to, aby wyciągnęła Pani z tego incydentu wnioski na przyszłość. Przekraczanie szybkości naprawdę stwarza na drogach niebezpieczną sytuację i może być przyczyną kalectwa lub ofiar śmiertelnych wśród niewinnych ludzi. Wszyscy powinniśmy okazać w tej kwestii dojrzałość i odpowiedzialność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koalicja dla Suwałk również ma kandydata na prezydenta miasta. To Paweł Cichucki

Lista chętnych do fotela "lidera samorządu" w Suwałkach robi...

Koalicja dla Suwałk: Bożena Kamińska kandydatką do Rady Miejskiej

Do wyborów samorządowych pozostało 45 dni. Kolejny komitet -...

Postępowanie dotyczące byłej posłanki PO, Bożeny Kamińskiej umorzone

Publikujemy oświadczenie, jakie Bożena Kamińska przesłała do naszej redakcji....

Konkurs na dyrektora SOK-u: Pozostało dwoje kandydatów

Kandydaci na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, z którymi najprawdopodobniej...