Obchody rozpoczną się apelem inauguracyjnym 11 listopada o godz.13.30 na placu Józefa Piłsudskiego.  Druhny i druhowie suwalskiego hufca są członkami największej polskiej organizacji wychowawczej.

Pierwsza suwalska męska drużyna ZHP powstała 17 grudnia 1918 przy Gimnazjum im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. Na jej czele stanął Norbert Breneisen, a wspomagali go koledzy powracający z Rosji, gdzie pracowali wcześniej w drużynach skautowych. W następnym roku powstała w tej samej szkole pierwsza drużyna żeńska, która działała później w Państwowym Gimnazjum Żeńskim im. Marii Konopnickiej.

Obchody stulecia będą obejmowały szereg imprez mających na celu wspominanie początków oraz dorobku suwalskich harcerzy, a także wskazywanie nowych ścieżek rozwoju proponowanych przez obecnych instruktorów ZHP. Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawienie wyzwań. W Polsce działa ponad 110 tys. harcerek i harcerzy, w suwalskim hufcu jest ich 337 w 22 jednostkach organizacyjnych.

– Komendant hufca phm. Kamil Sokołowski wraz z całą komendą serdecznie zaprasza do aktywnego udziału we wszystkich proponowanych imprezach. Mamy nadzieję, że będą one okazją do wspomnień, spotkań w gronie przyjaciół sprzed lat, pięknych gawęd i odkrywania metodyki harcerskiej w dobie smartfonów i serwisów społecznościowych – informuje phm. Agnieszka Ruszewska.

ZHP to tradycyjne i uniwersalne wartości uwzględniające aktualne i nowoczesne programy działania gromad i drużyn, w zadaniach wynikających z potrzeb, zainteresowań oraz pragnień dzieci i młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj