Reklama

Tańce narodowe z okazji Święta Niepodległości (fotorelacja)

Data:

- Reklama -

Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada suwalczanie mogli spędzić z Zespołem Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, który zabrał publiczność w przeszłość, prezentując na scenie SOK-u barwny i żywiołowy program złożony z tańców narodowych. Na scenie tancerze wykonali m.in. poloneza, mazura, oberka i krakowiaka. Zatańczyła też „mała Suwalszczyzna”.

Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” mogliśmy wcześniej podziwiać w innych odsłonach – w widowiskach „Kochajmy się”, „W podsuwalskiej oberży”, „Balu w Resursie Obywatelskiej 1914 r., a także energetycznym „Żarze Bułgarii”. Edukacja poprzez dobrą zabawę, poszukiwanie własnej tożsamości kulturowej i poznawanie historii  wykonaniu „Suwalszczyzny” i tym razem sprawiło publiczności wiele radości. Tancerze wystąpili w zupełnie nowej wersji programu, prezentując kilka odtworzonych kontuszy właściwych dla województwa trockiego (którego wówczas częścią była Suwalszczyzna).

„Suwalszczyzna” to już kilka pokoleń mieszkańców Suwałk. W prezentacji programu uczestniczyły wszystkie grupy taneczne zespołu, czyli: Filary – grupa koncertowa, Patroni – zacni obywatele Suwałk i Suwalszczyzny, Dinozaury – tancerze z pierwszych składów i Dzieci Suwalszczyzny. Na scenie usłyszeliśmy również Justynę Ołów i Natalię Ołów oraz chór Primo pod dyrekcją dr. Ignacego Ołowia.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Początek października – konferencje, spotkania, seanse

Październik zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim...

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Suwalczanka w finale

Maja Krzyżewska, młoda utalentowana wokalistka z Suwałk, podopieczna Emila...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...