Reklama

Wiceminister Jerzy Kwieciński w Suwałkach: cała Polska strefą ekonomiczną

Data:

- Reklama -

Zmiany w strefach ekonomicznych polegające na wsparciu polskich firm oraz szeroka promocja form wsparcia przedsiębiorców do 2020 roku, z uwzględnieniem trwające wciąż konkursu grantowego w Sieci Otwartych Innowacji, zdominowały piątkową konferencję w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, odbywającą się z udziałem wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego.

Do 27 listopada firmy z sektora MSP mogą składać wnioski na pokrycie kosztów transferu technologii dotyczącej innowacji produktowej lub procesowej. W Sieci Otwartych Innowacji projekty mogą uzyskać m.in. doradztwo prawne, technologiczne, mentoring, a także wsparcie finansowe przy wartości transakcji od 100 tys. zł do 10 mln zł. Pula na usługi doradcze wynosi 20 mln zł i 70 mln zł na transfer technologii. Więcej informacji na oficjalnej stronie SOI.

– Chcemy ułatwić dostęp do bardziej preferencyjnych warunków inwestowania dla małych i średnich firm. Zależy nam na zmianie sposobu wsparcia inwestycji w naszym kraju, by  z przywilejów korzystały nie tylko firmy zagraniczne, ale i polskie – zaznaczył Jerzy Kwieciński, dodając, że cała Polska miałaby stać się strefą ekonomiczną, w której wsparcie będzie zależało od jakości projektu inwestycyjnego, jego lokalizacji i warunków zatrudnienia pracowników. W trakcie spotkania w Parku Naukowo-Technologicznym Jerzy Kwieciński podkreślił wagę wdrożenia Konstytucji Biznesu, w tym Prawa Przedsiębiorców, bazującego na ułatwieniach przy prowadzeniu firm i zasadzie domniemanej uczciwości przedsiębiorcy.

Na zdj. Radosław Mroczkowski, prezes firmy Salag i Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Jerzy Kwieciński przed konferencją odwiedził dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Salag i Tanne. W Salagu o technologii produkcji, stosowanych materiałach, rozwiązaniach technicznych i bogatej, wciąż powiększającej się ofercie produktowej z wiceministrem Kwiecińskim rozmawiali Adam Galas i Radosław Mroczkowski.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...

Poseł PiS nawołuje do działania ponad politycznymi podziałami. Trwa zbiórka podpisów w sprawie budowy drogi ekspresowej S8

Od lat mieszkańcy Suwalszczyzny zmagają się z niedogodnościami związanymi...

Uruchomiliśmy podstronę Wybory 2024

Suwalska społeczność może teraz być na bieżąco z najnowszymi...

Platforma Yutra Pro: Taka będzie przyszłość handlu?

W piątek, 6 października w Suwałkach rozpoczęła się dwudniowa...