Reklama

Wojskowi przeszkolą kobiety z walki wręcz. Lada dzień ruszą zapisy

Data:

- Reklama -

Na początku grudnia rozpocznie się w Suwałkach drugi cykl szkoleń skierowanych do kobiet – ochotniczek w zakresie walki wręcz – samoobrony. Szkolenia są bezpłatne.

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w ponad 40 polskich miastach. Wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz kształtowanie świadomości obronnej społeczeństwa, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Uczestniczki kursu poprzez trening będą mogły rozwinąć umiejętności samoobrony. Podczas zajęć kobiety będą uczone, jak adekwatnie reagować na zagrożenia. Kurs pozwoli na wytrenowanie nawyków obronnych oraz naukę podstawowych technik samoobrony.

Pierwsze zajęcia w ramach II edycji szkolenia odbędą się już 2 grudnia w hali sportowej Jednostki Wojskowej 1747 w Suwałkach, natomiast spotkanie dla kobiet zainteresowanych udziałem w projekcie będzie miało miejsce 27 listopada 2017 roku w Klubie JW 1747 przy ul. Wojska Polskiego. Zakończenie cyklu zaplanowano na 21 kwietnia 2018 roku. Przewidywana liczba zajęć to 10 x 2 h lekcyjne (2 razy w miesiącu po 2 godziny). Łącznie 20 godzin lekcyjnych.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest przedstawienie przez kobiety-ochotniczki zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu oraz indywidualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków przed przystąpieniem do pierwszych zajęć.

Zapisy przyjmuje i dodatkowych informacji udziela Aldona NIEWULIS z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach (tel. 261 347 357).

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...

Łączy nas Polska – obchody Narodowego Dnia Niepodległości (foto, audio)

Suwalskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia...
%d bloggers like this: