Biblioteka Publiczna w Suwałkach od 2012 roku uczestniczy w programie „Ameryka w Twojej bibliotece”, dzięki któremu mieszkańcy miasta i regionu mogą korzystać z angielskojęzycznego księgozbioru i internetowej bazy danych. W środę, 6 grudnia Ameryka w bibliotece zagościła jeszcze bardziej dosłownie…

Spotkanie z przedstawicielami Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki odbyło się z okazji inauguracji cyklu imprez związanych z historią Polski i USA, organizowanych z inicjatywy Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wcześniej tego samego goście rozmawiali z gospodarzami Centrum Trójki i z gospodarzem miasta – prezydentem Suwałk, Czesławem Renkiewiczem.

W 2018 roku będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a w 2019 roku setną rocznicę ustanowienia stosunków dyplomatycznych między USA a Polską. Początek świętowania miał miejsce już dziś, z udziałem suwalczan, młodzieży szkolnej, prezydenta Suwałk, a także dyplomatów – Steve’a Bremnera, sekretarza ds. Praw Człowieka w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Katarzyny Dragan, analityk ds. politycznych. Suwałki były jednym z 20 miejsc w Polsce, które wzięły udział w relacji na żywo ze spotkania w Politechnice Warszawskiej (z udziałem ambasadora USA w Polsce, P. Jonesa). Przedstawiciele Ambasady USA byli obecni w środę w każdym województwie. Do Suwałk dyplomaci przyjechali dzień wcześniej – pociągiem, w czasie wizyty chętnie spacerowali po mieście i dopytywali o interesujące ich tematy i kwestie. Nie mniej chętnie odpowiadali też na pytania podczas spotkań, np. o możliwość wyjazdu – skorzystania z programów dla uczniów, studentów i dorosłych czy też o nawiązanie kontaktów partnerskich z miastami amerykańskimi.

Spotkaniu i wspólnemu świętowaniu towarzyszy kampania w mediach społecznościowych: #100latPLiUSA #Suwalki.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj