Reklama

II kolejka Reso Suwałki Football League za nami

Data:

- Reklama -

24 bramki, czyli o jedną mniej niż w kolejce inauguracyjnej, zdobyli zawodnicy podczas II kolejki RESO Suwałki Football League. Po dwóch tygodniach przerwy skuteczność piłkarzy nieco spadła, za to zdecydowanie wzrosła liczba kar. Sędziowie pokazali 8 żółtych oraz dwie czerwone (konsekwencja żółtych) kartki.

Autor: Michał Paruch, OSiR Suwałki

Drugą kolejkę RESO Suwałki Football League rozpoczęło spotkanie 14 DYWIZJON – AZS PWSZ SUWAŁKI. Obie drużyny w pierwszych spotkaniach sięgnęły po komplet punktów, chociaż dokonały tego w zdecydowanie różnym stylu. Wojskowi wypunktowali COMMERCE, natomiast Akademicy zwyciężyli przede wszystkim dzięki bramkarzowi, Pawłowi Duchnowskiemu, który właściwie w pojedynkę zatrzymał PEC. Właśnie bramkarz AZS PWSZ Suwałki odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika I kolejki – pyszny sękacz ufundowany przez Sękacze i Mrowiska Podlaskie Pani Sowa, podwójne zaproszenie do kina na dowolny seans, na który zaprasza Cinema Lumiere oraz upominki i vouchery od Calypso Fitness Club. Sam mecz był raczej spotkaniem bez historii. Bardzo pewne i wysokie zwycięstwo 14 DYWIZJONU, który nawet przez chwilę nie pozwolił Akademikom pomarzyć o korzystnym rezultacie. Bardzo gładkie 6:0 i ponownie świetna postawa Pawła Duchnowskiego. Gdyby nie bramkarz AZS PWSZ Suwałki kibice na pewno obejrzeliby dwucyfrówkę. Pomimo puszczenia sześciu bramek Paweł Duchnowski pokazał się z dobrej strony i potwierdził, że jego dobry występ w pierwszej kolejce nie był przypadkowy. W drużynie Wojskowych kolejne wie bramki dorzucił Tomasz Jarząbski, który z czterema golami został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych.

Fabryka Mebli FORTE – COMMERCE – to drugie spotkanie rozegrane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach w miniony piątek. Bardzo dobre zawody rozegrali zawodnicy COMMERCE, którzy od pierwszego gwizdka zagrali niezwykle zmotywowani i skoncentrowani co przyniosło efekt w postaci trzech oczek. COMMERCE zagrał bardzo skutecznie w ataku oraz twardo i efektywnie w defensywie. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Tomasz Rytelewski, który był jednym z „ojców” tej bądź co bądź niespodzianki. To spotkanie rozwiązało również worek z … kartkami, których arbitrzy pokazali naprawdę sporo. Arkadiusz Zoń (FORTE) dostał dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwona) i nie dokończył spotkania. Sędziowie tego spotkania podyktowali pierwszy w tegorocznej edycji rzut karny za przekroczenie limitu fauli w jednej połowie (konsekwencją piątego faulu w jednej połowie oraz każdego następnego jest rzut karny przedłużony przeciwko faulującym).

Piłkarskie szachy – tak należałoby określić tegoroczną grę drużyny AUTO WIGRY, która podejmowała ALBATROS RACZKI. Wszyscy, którzy interesują się rozgrywkami RSFL muszą przyznać, że gra AUTO WIGRY może nie jest najbardziej widowiskowa, le jest niesamowicie skuteczna i precyzyjna niemal jak chirurgiczne cięcie. Przed startem rozgrywek mało kto wymieniał AUTO WIGRY jako zespół, który będzie walczył w górnej połowie tabeli. A tymczasem piłkarze AUTO  WIGRY, od lat grający niemal w tym samym zestawieniu, po dwóch kolejkach mają 4 pkt i plasują się na czwartej pozycji w tabeli. Atutem tej drużyny jest niewątpliwie doświadczenie, którym potrafią wygrywać spotkania z młodszymi rywalami. AUTO WIGRY nie strzelają na razie zbyt wielu goli (zaledwie dwa) ale tracą ich jeszcze mniej (tylko jedna bramka). Za tydzień kibiców czeka ciekawy pojedynek pomiędzy AUTO WIGRY a COMMERCE. Mecz jednego z najstarszych zespołów z jedną z najmłodszych drużyn na pewno będzie ciekawym widowiskiem.

Czwarte spotkanie to potyczka RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – SZKARNULIS TEAM. Drużyny przystąpiły do meczu w różnych nastrojach po  kolejce. RODZICE rozstrzelali AGRODEALER i byli liderem, natomiast SZKARNULIS dość niespodziewanie zremisował z AUTO WIGRY 1:1. Obie ekipy wystąpiły mocno osłabione – wśród RODZICÓW zabrakło m.in Patryka Sobolewskiego i Pawła Cimochowskiego (lider klasyfikacji strzelców po I kolejce) natomiast wśród gości nadal nie gra najlepszy zawodnik poprzedniej edycji, kontuzjowany Adrian Łejmel. Mecz ten obie ekipy zagrały w takisposób,aby przede wszystkim nie stracić bramki, co z niezłym skutkiem udało się jednym i drugim. Tyle, że wynik 1:1 nie powinien satysfakcjonować żadnej ze stron. SZKARNULIS stracił punkty już po raz drugi w tegorocznych rozgrywkach, natomiast RODZICE po świetnym spotkaniu w I kolejce, w której rozgromili AGRODEALER stawiani byli w roli faworyta.

Dwa ostatnie spotkania, rozegrane w ramach II kolejki RSFL to mecze do jednej bramki. Najpierw popisem strzeleckim wykazała się drużyna AUTO LAND & ALP, która rozgromiła AGRODEALER 6:0 i tym samym zameldowała się na fotelu lidera RESO Suwałki Football League. Dwie bramki zdobył Paweł Omilianowicz, który z trzema golami plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców. W zamykającym kolejkę spotkaniu VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK 5:0 pokonała PEC, inkasując trzy pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach. Dwa gole zdobył „nieśmiertelny” Krzysztof Kulesza, który mimo upływających lat wciąż pozostaje jednym z najskuteczniejszych strzelców rozgrywek.

Trzecia kolejka RESO Suwałki Football League już w najbliższy piątek. Przed nami kilka ciekawych spotkań. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się zwłaszcza ostatnie spotkanie III kolejki SZKARNULIS TEAM – AUTO LAND & ALP. Początek III kolejki o 18:30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Wyniki II kolejki (01.12.2017):

14 DYWIZJON – AZS PWSZ SUWAŁKI 6:0 (2:0), D. Dorochowicz, T. Jarząbski 2, T. Bajko, R. Saładonis, I. Legenzow

FABRYKA MEBLI FORTE – COMMERCE 1:3 (0:0), P. Gwaj – T. Rytelewski 2, M. Szydłowski, ż: A.Zoń(2) – M. Szydłowski, cz: A. Zoń (za dwie żółte)

AUTO WIGRY – ALBATROS RACZKI 1:0 (0:0), W. Górski, ż: K. Szyszko (AUTO WIGRY)

RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – SZKARNULIS TEAM 1:1 (1:1), D. Sobolewski – A. Miszkiel, ż: D. Sobolewski (2), cz: D. Sobolewski (za dwie żółte)

AUTO LAND & ALP – AGRODEALER 6:0 (3:0), P. Omilianowicz 2, F. Rusiak, P. Łada, K. Petelski, ż: K. Petelski – W. Lenkiewicz

VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK – PEC SUWAŁKI 5:0 (2:0), K. Kulesza 2, T. Wasiulewski, P. Predko, P. Michniewicz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Top Liga Masters – za nami IX kolejka

Zwycięstwo Skupski Team Sejny po niezwykle zaciętej rywalizacji, waleczność...

Podsumowanie VIII kolejki Top Ligi Masters

W świecie #SuwalskaLigaMistrzów żadnej z drużyn nie przysługuje taryfa...

Top Liga Masters – roszady w górnej części tabeli

Grad bramek w meczu Gminy Szypliszki z „Wojskowymi”, zmiana...

Top Liga Masters – Porta Active Team liderem w Nowym Roku!

Zaciekawienie przełożyło się na frekwencję na trybunach. Podczas ostatniego...