Kolejny krok w kierunku remontu “starej łaźni”

0
141

Fragment przeszłości Suwałk właśnie wkracza w nowym etap – rozpoczyna się modernizacja dawnej łaźni miejskiej. Dziś Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk z Wiesławem Stelmachem, skarbnikiem podpisali umowę z Anatolem Chomczykiem, właścicielem firmy Anatex, która przebuduje budynek.

Inwestycja pochłonie ponad 8,1 mln zł i zakończy się w maju 2019 roku. Zaplanowane prace związane są m.in. z rozbudową łaźni. Gdy obiekt odzyska swój dawny blask, będzie służył jako galeria fotograficzno – wystawiennicza. Mówi się o przeniesieniu tam Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły. Dodatkowo, zacznie tam działać zaplecze gastronomiczne.

Modernizacja łaźni to jeden z elementów dużego projektu związane go z rewitalizacją suwalskich bulwarów. Teren nad Czarną Hańczą zostanie zagospodarowany w sposób atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Przypomnijmy, że firma Anatex, która podjęła się zadania remontowego, ma na swoim koncie inne interesujące realizacje, m.in. odbudowę dworu Miłoszów i Kunatów w Krasnogrudzie czy modernizację Hotelu Loft 1898 w Suwałkach.

Remont budynku łaźni miasto planuje sfinansować z własnych środków, a jeśli będzie taka możliwość – również ze wsparcia środkami zewnętrznymi.

Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych.

Jak deklaruje wykonawca, prace budowlane rozpoczną się w styczniu 2018 roku.

Tak będzie wyglądała łaźnia po przebudowie.

Dodaj komentarz