Reklama

Nowe pociągi na trasach regionu. Powrócą też połączenia na Litwę przez Suwałki

Data:

- Reklama -

Dwa zmodernizowane pociągi elektryczne trafiły na trasy województwa podlaskiego. Ich modernizacja kosztowała 13 mln zł, a przeprowadziły ją Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim.

Podczas przekazania pociągów, w środę, 13 grudnia w Białymstoku Marszałek Województwa Podlaskiego przypomniał także, że w 2016, 2017 i w 2018 r. samorząd województwa podlaskiego przekazał i przekaże Przewozom Regionalnym – w ramach umowy – po 23 mln zł rocznie na pasażerskie przewozy regionalne.

Pociągi będą jeździć na trasach, na których jest elektryczna sieć trakcyjna, czyli Białystok -Ełk, Białystok – Kuźnica oraz Białystok – Szepietowo. Elektryczne zespoły trakcyjne przystosowano do jazdy z prędkością 120 km/h. Są nowoczesne i estetyczne, wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, monitoring. W pojazdach funkcjonuje czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika, która jest pozytywnie odbierana przez pasażerów. EZT zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Według zapowiedzi marszałka Jerzego Leszczyńskiego, planowana jest także kontynuacja weekendowych przewozów na trasie Białystok – Kowno przez Suwałki i Białystok – Waliły.

Fot. Wojciech Oksztol, Wrota Podlasia
Fot. Wojciech Oksztol, Wrota Podlasia

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: