Poczuj świąteczny klimat z zespołem “The Way”. Wygraj bilety i płyty

Fragment okładki płyty "Raz do roku taki cud", autor: Kazimierz Gomułka.

Magiczną atmosferę świąt w sobotę, 16 grudnia o godz. 19.00 podczas koncertu na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury zamierza stworzyć zespół “The Way”, który właśnie wydał pierwszą płytę “Raz do roku taki cud”. Znalazły się na niej autorskie piosenki świąteczne.

Zespół “The Way”, wcześniej działający pod nazwą Milena Band, tworzą: wokalistka Milena Łukasiewicz-Miszkiel, perkusista Leszek Wiśniewski, gitarzysta basowy Andrzej Jasiński, klawiszowiec Krzysztof Filipkowski i gitarzysta oraz lider zespołu Wiesław Jarmoc. Choć inicjatywa powołania zespołu do życia wyszła od Mileny Łukasiewicz, ostatnie słowo zawsze w tym projekcie należy do Wiesława Jarmoca.

– Milena trafiła do mojej pracowni jakieś 3 lata temu. Miała przygotowany materiał, chciała śpiewać i gdy już zaśpiewała, ciarki przeszły mi po plecach – wspomina Wiesław Jarmoc. Do zespołu dołączyli Leszek Wiśniewski, Andrzej Jasiński i Krzysztof Filipkowski, wcześniej akompaniujący Monice Bogdanowicz.

Repertuar zespołu tworzą piosenki autorskie z muzyką Wiesława Jarmoca, “The Way” chętnie korzysta również z twórczości poetyckiej Edwarda Stachury, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Wiesławy Szymborskiej. Słowa do piosenek świątecznych – nowego materiału formacji – napisał Zbigniew Gniedziejko, dziennikarz i publicysta.

Na płycie “Raz do roku taki cud” znalazło się 12 piosenek – 11 ze słowami Z. Gniedziejki i muzyką Wiesława Jarmoca oraz kolęda “Lulajże Jezuniu” w odświeżonej, interesującej aranżacji, w innym metrum. Część piosenek Wiesław Jarmoc napisał już wcześniej – z myślą o Monice Bogdanowicz i Milenie Łukasiewicz. Pracę nad kolejnymi rozpoczął w tym roku w wakacje. Kolejne miesiące przyniosły już próby i aranże. Płyta została nagrana w pracowni Wiesława Jarmoca w SOK-u (materiał nagrał Kamil Marczułajtys, zaś masteringiem zajął się Krzysztof Filipkowski). Autorem projektu graficznego okładki jest artysta-plastyk Kazimierz Gomułka.

Zespół “The Way” z nowym materiałem świątecznym wystąpi nie tylko w SOK-u. 14 grudnia muzycy zagrają w Ostrowi Mazowieckiej, będzie to koncert dla Forte, 17 grudnia wystąpią w Kordegardzie w Dowspudzie, 18 grudnia w Suwałkach i Dubowie odbędzie się kolejny koncert dla Forte, podobnie jak 20 grudnia w Warszawie.

W pracowni Wiesława Jarmoca, poza grupą “The Way”, działają również 2 zespoły jazzowe (m.in. Dino Jazz Band), grupa Vieśnova, a także Studio Piosenki Poetyckiej z Agatą Gulbierz.

Płytę “Raz do roku taki cud” będzie można nabyć przed koncertami i w kasie SOK-u. W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert oraz dwie płyty zespołu “The Way”. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Którą kolędę lub piosenkę świąteczną lubisz najbardziej i dlaczego (nie chodzi nam wyłącznie o repertuar “The Way”)? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 10 grudnia do godz. 20.00. Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy naszym zdaniem najciekawsze.

Raz do roku taki cud: premiera nowej płyty zespołu The Way w Suwałkach

Dodaj komentarz