Reklama

Suwalczanie na podium w Białymstoku i Bochni

Data:

- Reklama -

Miniony weekend obfitował w sukcesy zawodników sekcji bokserskiej i modelarskiej prowadzonych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Maciej Suchwałko oraz Marcel Kosakowski – reprezentujący sekcję bokserską OSiR – odnieśli zwycięstwa w swoich kategoriach w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Białymstoku. W turnieju, który odbył się w dniach 2-3 grudnia wzięło udział ponad 80 zawodników. Obok Suwalczan wystąpili zawodnicy z Poznania, Ciechocinka, Bydgoszczy, Włocławka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kętrzyna, Łomży, Hajnówki, Białegostoku oraz Litwy. W turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie sportowym boksowali m.in. aktualni medaliści i mistrzowie kraju. Drugie lokaty dla suwalskiego klubu wywalczyli Martyna Karpińska oraz Bartosz Burzyński. Trenerem sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach jest Paweł Pasiak.

Świetnie spisali się też zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Podczas rozgrywanych w Bochni Ogólnopolskich Zawodów Modeli Halowych suwalscy modelarze zdobyli dwa medale. Drugie miejsca w kategorii F1N zajęli odpowiednio w kategoriach: młodzik – Filip Rudziński, junior młodszy – Julia Rypińska. Zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach startowali całkowicie nowymi modelami. Nowe konstrukcje opracowane przez instruktora Stanisława Skibickiego pozwalają mieć nadzieję na zdobywanie kolejnych medali oraz wyników sportowych przez suwalskich zawodników.

Warto podkreślić, iż zawody w Bochni były rozgrywane w nietypowych warunkach. Zawodnicy biorący udział w zawodach startowali w hali sportowej zlokalizowanej w kopalni soli na głębokości 250 m pod ziemią. Warunki panujące w kopalni były optymalne – żadnego ruchu powietrza, temperatura stała ok. 18 st.C, co miało bezpośrednie przełożenie na osiągane rezultaty.

Fot. źródło: OSiR Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Medale suwalczan na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie

Pięściarze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odnieśli sukcesy...

Czołowe lokaty suwalczan w Mistrzostwach Polski

W ostatni weekend w Gliwicach na terenie lotniska Aeroklubu Gliwickiego rozegrano Mistrzostwa...

Suwalczanie wicemistrzami województwa w boksie

W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie, które odbyły się...

Zawodniczka z Suwałk Mistrzynią Polski

Suwalscy pięściarze rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodzików i...