W hali Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Innowacyjna 1) od czwartku, 28 grudnia do końca stycznia 2018 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Kariny Sosnowskiej. Wśród prezentowanych prac są obrazy ze stypendialnego cyklu „Moje Suwałki w abstrakcji”.

Cykl abstrakcyjnego malarstwa Kariny Sosnowskiej powstał dzięki stypendium Prezydenta Miasta Suwałk. Pochodząca z Suwałk artystka w PNTPW prezentuje również inne w swoim charakterze prace. – W trakcie powstawania stypendialnego cyklu zaczęłam inspirować się malarstwem wizyjnym, symbolicznym, figuratywnym – tłumaczy Karina Sosnowska, podkreślając jednak, że na tej wystawie dominują abstrakcje.

„Moje Suwałki w abstrakcji” to kumulacja twórczych poszukiwań i energii miejsca. Jak zaznacza autorka – pozwoliło to na stworzenie unikatowej serii obrazów. – Są to prace bardzo osobiste, zawierające moje przeżycia i uczucia. Opowiadające pewne historie. Niektóre z nich to obrazy intencyjne, malowane dla kogoś i z myślą o kimś. Są też obrazy z elementami autoportretu – opisuje Karina Sosnowska.

Obrazy prezentowane w industrialnej, surowej przestrzeni suwalskiego Parku Technologicznego, charakteryzuje niezwykła kolorystyka – z założenia miały być to prace optymistyczne, które odbiorców podnoszą i wznoszą, są wysokowibracyjne i wysokoenergetyczne.

Abstrakcja jest dla mnie językiem intuicji, środkiem przekazu doświadczeń zmysłowych. Jest jak odczucie zarejestrowane kolorem, fakturą i gestem. Stosuję abstrakcję, bo dzięki niej opowiadam obrazem o uczuciach, chwilach, myślach, czy też sytuacjach oraz ulotności zjawisk, czyli o tym, co ulotne. Karina Sosnowska

Karina Sosnowska (bio), ur. w Suwałkach. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z aneksem z rysunku (2009). Studiowała na Uniwersytecie Complutense w Madrycie oraz odbywała praktykę w Mural da Historia w Lizbonie, w Portugalii. Ma za sobą studia podyplomowe Projektowania Scenografii i Projektowania Mediów w ASP w Warszawie. Ukończyła również studium pedagogiczne. Stosuje technikę własną z wykorzystaniem farb, papieru, płatków metali.

Wystawę Kariny Sosnowskiej można oglądać w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, ul. Innowacyjna 1 o dowolnej porze – „od rana do wieczora”. Wstęp wolny.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj