Działkowcy mogą liczyć na środki z miejskiej kasy. W puli aż 100 tys. złotych

ogrod, kwiaty
Fot. Vera Kratochvil, all-free-download.com

To druga edycja naboru wniosków o udzielenie dotacji na budowę lub modernizację infrastruktury Rodzinnych Ogródków Działkowych w Suwałkach. Jakie potrzeby działkowcy zgłoszą w tym roku?

Z Rodzinnych Ogródków Działkowych położonych na terenie miasta korzysta wielu suwalczan. A jak pokazuje historia konkursu – zainteresowanie inwestycjami na terenie ROD-ów też nie jest małe. W tym roku działkowcy mają czas do końca kwietnia na złożenie wniosków do Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z pieniędzy skorzystały: Rodzinny Ogród Działkowy Malwa przy ul. Sianożęć,  w którym powstała wiata z częścią gospodarczą do prowadzenia działalności rekreacyjno – kulturalnej (dotacja w wysokości 27 tys. złotych); Rodzinny  Ogród  Działkowy „Jaćwing” przy ul. Czarnoziem i ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, w którym przy bramie wjazdowej został za 7 tys. zł uruchomiony monitoring; Rodzinny  Ogród  Działkowy im. M. Konopnickiej  przy  ul. Lotniczej otrzymał 7 tys. zł na wykonanie sieci kanalizacyjnej i studzienek kanalizacyjnych oraz sanitariatów, a także 5 tys. zł na studzienki spustowe, niezbędne do prawidłowego działania sieci wodociągowej; Rodzinny Ogród Działkowy „Hańcza” przy ul. Sportowej otrzymał 23 tys. zł na modernizację sieci wodociągowej – chodziło o wymianę wyeksploatowanej armatury wodociągowej służącej do podlewania ogródków. Kwota 8 tys. zł to natomiast dofinansowanie, które trafiło do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Malinka” przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na poprawę części nawierzchni Alejki Malinowej – wyłożenie jej kostką brukową. Rodzinny  Ogród Działkowy „Borówka”, także przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego otrzymał 6 tys. zł na utwardzenie fragmentu Alejki Liliowej. W pierwszym konkursie Rodzinne Ogrody Działkowe wykorzystały 83 tys. zł z całej puli.

Dodaj komentarz