Jeden z prekursorów jogi w Polsce, prawdziwy autorytet w swojej dziedzinie – Konrad Kocot w lutym 2018 roku przeprowadzi na Suwalszczyźnie warsztat jogi. To doskonała okazja, aby spełnić noworoczne postanowienia, podejmując aktywność fizyczną, doświadczając czegoś nowego lub ucząc się i rozwijając dotychczasowe pasje.

Joga – czy to na pewno dla mnie? To częste pytanie, które pojawia się w głowie osób rozważających rozpoczęcie praktyki. Analizując wszelkie argumenty „za” i „przeciw”, warto skupić się na początku na fizycznej stronie jogi. O jej zbawiennym działaniu mówi się dużo. Jej zalety potwierdzają badania. Aktywność ta pozwala na odzyskanie równowagi w organizmie, wpływa także na łagodzenie stresu. Nie bez znaczenia jest też poprawienie kondycji fizycznej i krążenia. Warto spróbować – choćby dlatego, że nauka pod okiem jednego z największych autorytetów w tej dziedzinie, może okazać się początkiem wspaniałej przygody.

Konrad Kocot jogę praktykuje od ponad 30 lat. To jeden z tych nauczycieli jogi, od których uczą się inni, doceniając jego profesjonalizm i zapał. Na sposób prowadzenia zajęć i przekazywania wiedzy zwróciła uwagę również Marzena Białas, organizatorka warsztatu i właścicielka szkoły jogi „Ananta” w Suwałkach.

– Jakieś 7 lat temu zapisałam się na kurs instruktorski w Warszawie. Prowadzony był przez wychowankę Konrada Kocota. To ona pierwsza zachwyciła mnie tym, ile wie i w jaki sposób uczy . Postanowiłam dotrzeć do źródła. W końcu poznałam Konrada i wzięłam udział w jego zajęciach. Wtedy stwierdziłam, że nie chcę uczyć się u nikogo innego. Tak trafiłam do Krakowa. Postanowiłam spróbować swoich sił na kursie nauczycielskim, trwającym 3 lata – wspomina Marzena , dodając, że podczas ostatniego roku nauki zdecydowała się na zaproszenie nauczyciela na Suwalszczyznę. Konrad Kocot zaproszenie przyjął i odtąd bywa tu regularnie.

Warsztat zaplanowany na luty 2018 roku będzie poniekąd wyjątkowy – jubileuszowy – z okazji 55 urodzin nauczyciela i charytatywny. Część środków, które wpłacą uczestnicy zajęć, Konrad Kocot zamierza przeznaczyć na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Spełniona Nadzieja” z Suwałk. Spotkanie jest więc okazją, aby pomóc innym i dowiedzieć się więcej o jodze.

Konrad Kocot na Suwalszczyźnie bywa chętnie – od momentu, gdy przyjechał po raz pierwszy – jest tą krainą zauroczony, zachwyca go okolica i piękno otoczenia. Ceni ludzi tu mieszkających, ich prawdziwość i szczerość.

Nauczyciel, legitymujący się najwyższym stopniem w kraju, ujmuje swoim sposobem nauczania – jest kreatywny, nie ograniczają go środki i metody. – Gdybym miała to określić jednoznacznie, powiedziałabym, że dopasowuje swoje metody do uczniów w grupie – z każdym rozmawia jego językiem – dodaje Marzena Białas.

Zajęcia, które odbędą się w Gościńcu Pod Strzechą w Krzywem w terminie 10-11 lutego 2018 r., skierowane są do osób na różnym poziomie zaawansowania (początkujący również mile widziani). Warsztat jest płatny: 1 dzień – 190 zł; 2 dni – 280 złotych. Zajęciom towarzyszyć będą inne aktywności – więcej informacji na plakacie i w naszym kalendarium (link poniżej).

Konrad Kocot – absolwent indianistyki na UJ. Praktykuje jogę od ok. 30 lat, niewiele krócej naucza. Jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi metodą Iyengara w Polsce. Obecny stopień  – Intermediate Senior III. “W swojej praktyce i nauczaniu zaczynam od tego, co ‘fizyczne’- równowagi, symetrii, precyzji – co pomaga lepiej funkcjonować tu i teraz. Jednocześnie pokazuje, że fizyczność to nie wszystko i dopiero jej przekraczanie pozwala odkryć prawdziwy smak jogi i życia” (źródło: oficjalna strona nauczyciela http://kocot.pl).

Warsztat organizuje:

Marzena Białas – instruktorka hatha-jogi, jogi hormonalnej oraz gimnastyki w różnych formach. Instruktorka z 15-letnim stażem. Nauczycielka jogi wg metody BKS Iyengara, w stopniu Introductory II – uczennica Konrada Kocota. W swojej szkole „Ananta” prowadzi zajęcia dla osób początkujących, średnio zaawansowanych, dla kobiet w ciąży i seniorów. Więcej informacji: http://www.akanta.pl/

Urodzinowy i charytatywny warsztat jogi z Konradem Kocotem w Krzywem koło Suwałk

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz