Tańce, śpiewy, maski, bale. Wszystko to masz w karnawale. Mały, duży, młodociany. Wszyscy chcą uderzać w tany. A skoro polską specjalnością są wesela z pompą, to karnawał i wesele można połączyć – kolejna odsłona „Sztucznego Wesela” w Suwałkach już w lutym.

W sobotę, 10 lutego od godz. 20.00 w Piwiarnia Warki – Na Starówce pojawią się Państwo Młodzi, świadkowie, goście. Stoły uginać się będą pod jadłem i napitkami. Z głośników popłynie skoczna muzyka, a zabawa trwać ma do białego rana. Jak tradycja nakazuje – musi być też przywitanie chlebem i solą, toast, pierwszy taniec, tort weselny i oczepiny. To w końcu wesele… tyle że sztuczne. Impreza, w której wezmą udział zupełnie obcy lub prawie obcy sobie ludzie, odbędzie się w Suwałkach już po raz trzeci.

Pomysłodawca „Sztucznego Wesela” – Marcin Czekay tłumaczy, że bez względu na powagę sytuacji, chodzi tu wyłącznie o dobrą zabawę – z przymrużeniem oka. Para Młoda wybierana jest w trakcie internetowego głosowania – w końcu to główni bohaterowie wieczoru, więc goście mają prawo zdecydować, których Młodych uczynią gospodarzami imprezy. Młodzi za udział w „weselu” nie płacą. Nie to, co goście – ta przyjemność wiąże się z wydatkiem rzędu 150 zł/osobę. Ale jedno jest pewne – „koperty” przynosić nie trzeba.

„Sztuczne Wesela”, choć może trudno w to uwierzyć, również bywają emocjonujące. Marcin Czekay wspomina, że w ubiegłym roku prawdziwa rodzina „Państwa Młodych” miała żal o to, że nie została zaproszona na ich wesele…

Więcej informacji o wydarzeniu i partnerach „Sztucznego Wesela” w naszym kalendarzu. Warto wspomnieć o tym, że w tym roku pannę młodą ubierze salon sukien ślubnych „Lipari”.

Fot. Sztuczne Wesele 2017 w Suwałkach – źródło: organizator

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na imprezę karnawałową „Sztuczne Wesele” w Warce, wystarczy wysłać do nas zgłoszenie z nazwiskami uczestników (2 osób) – do 28 stycznia do godz. 12.00. Zwycięską „parę gości weselnych” wylosujemy. Nasz mail: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Zaproszenie na SZTUCZNE WESELE wygrywają: Beata Chmielewska i Rafał Siwik.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj