Do 13 batalionu lekkiej piechoty dostarczona została mobilna strzelnica kontenerowa. To pierwsze takie urządzenie w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Dzięki strzelnicy kontenerowej zwiększą się możliwości szkoleniowe nie tylko podlaskich terytorialsów.

Oszczędność czasu

Łomżyńscy terytorialsi, aby przejść szkolenie strzeleckie, dojeżdżają do ośrodka Zielona koło Białegostoku. Jest to obecnie jedyna funkcjonująca strzelnica wojskowa na terenie województwa podlaskiego. Przemieszczenia zabierają więc cenny czas, który można poświęcić na szkolenie.

Polska strzelnica kontenerowa

Strzelnica została wyprodukowana w Zakładach Mechanicznych Tarnów. Urządzenie znajduje się w kompleksie wojskowym przy Alei Legionów w Łomży, ale jego mobilność pozwala na przemieszczenie i zainstalowanie w dowolnym miejscu w ciągu maksymalnie 5 godzin. Ustawienie strzelnicy nie wymaga pozwoleń budowlanych, a prowadzenie strzelań ma znikome oddziaływanie na środowisko pod kątem hałasu.

Strzelnica zostanie wykorzystana do nauki oraz doskonalenia umiejętności strzeleckich w podstawowym zakresie z broni osobistej i karabinków kalibru 5,56 mm na zmniejszonych odległościach.

Większe możliwości szkoleniowe

Zestaw strzelnicy posiada możliwość zastosowania wielu różnych opcji programów treningowych. Część z nich jest niedostępna na klasycznej strzelnicy, jak choćby interaktywny trening strzelca.

Współpraca ze służbami mundurowymi i partnerami społecznymi

Strzelnica będzie używana nie tylko przez Wojska Obrony Terytorialnej, ale także przez żołnierzy z Warsztatów Technicznych i kadrę WKU Łomża. Łącznie jest to ponad kilkaset osób. Dodatkowo, ze strzelnicy będą mogły korzystać służby mundurowe, a także organizacje proobronne i stowarzyszenia objęte współpracą i patronatem Wojsk Obrony Terytorialnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj