6962 m n.p.m – droga na szczyt najwyższej góry Andów, Ameryki Południowej oraz całej Ameryki będzie długa, ale suwalczanka Zuzanna Andruczyk, która na wyprawę wyruszy już pod koniec stycznia, postawiła przed sobą jeszcze jeden, dodatkowy cel. Zamierza zebrać co najmniej 6962 zł na wsparcie podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll, zabierając na Aconcaguę… marzenia innych.

Próba zdobycia szczytu Aconcagua to czwarta wyprawa suwalczanki, która obecnie studiuje w Warszawie. 20-latka w drodze po „Koronę Ziemi”, wspięła się na Mont Blanc, Kilimandżaro i na Elbrus. Przed nią kilka intensywnych tygodni, aby wreszcie dopiąć swego i po trwającym 8-9 godzin ataku szczytowym, stanąć na najwyższej górze obu Ameryk.

Zuzanna Andruczyk Elbrus zdobywała z UNICEF-em i ideą wsparcia uczniów Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły „Bajka” w Suwałkach. Na Aconcaguę zamierza wybrać się „workiem marzeń”.

Z. Andruczyk na Elbrusie.

– To dla mnie ogromna próba siły i charakteru, a także możliwość spełnienia kolejnego, nie tylko górskiego marzenia. Poprzez swoje wejście chciałabym pokazać, że nigdy nie warto się poddawać w drodze po swój cel. Warto pokonywać każdą napotkaną po drodze przeszkodę i nigdy nie tracić wiary w siebie. Wchodząc na Aconcaguę postaram się wspomóc fundację Rak’n’Roll, zbierając na jej rzecz 6962 zł – czyli dokładnie tyle, ile mierzy mój kolejny szczyt – tłumaczy młoda alpinistka. Zuzanna prosi nie tylko o wpłaty, ale też o wpisywanie i wysyłanie do niej marzeń, które w sposób symboliczny zabierze ze sobą w góry.

Wpłaty można przekazywać w formie przelewu na konto Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie:
73 1140 2017 0000 4502 1050 9042, wpisując w tytule „Aconcagua (6962) – Wasz Szczyt Marzeń” lub za pośrednictwem zbiórki na portalu Facebook: https://www.facebook.com/donate/669618283427094/

Posłuchaj:

Zuzanna Andruczyk na Aconcaguę wybiera się z grupą kilkunastu wspinaczy z doświadczeniem wysokogórskim. Kompletuje sprzęt  i odzież odpowiednie do warunków panujących na szczycie, charakteryzującym się bardzo niskimi temperaturami. Wszystkie szczyty – łącznie z Everestem – zamierza zdobyć bez tlenu. Mount Everest lokuje w „środku stawki”, zostawiając na koniec swojego projektu najwyższą górę Indonezji oraz całej Australii i Oceanii – Puncak Jaya.

Posłuchaj:

Alpinistkę będzie można spotkać w najbliższą sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas wydarzenia Stacja Pogodne Suwałki. Tam – podczas pokazu slajdów z opowieścią – Zuzanna Andruczyk przybliży kulisy dotychczasowych wypraw: na Mont Blanc, Kilimandżaro i Elbrus.

Więcej o wydarzeniu poniżej:

Stacja Pogodne Suwałki – Aktywni Zimą: impreza w Suwałkach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj