Artur Andrus, Człowiek Orkiestra i Orkiestra OiFP razem na scenie

0
339
Fot. archiwum Niebywałych Suwałk

Artur Andrus to artysta multimedialny. Przez wiele lat redaktor radiowych audycji, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej, jednym słowem – Człowiek Orkiestra. Jeśli do jego występu dołożymy jeszcze drugą – Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej, to w czwartek, 1 marca możemy się spodziewać wyjątkowego wieczoru przy Odeskiej 1 w Białymstoku.

Koncert Artura Andrusa z towarzyszeniem Orkiestry OiFP to recital kabaretowy, podczas którego usłyszymy piosenki z płyty „Myśliwiecka” i „Cyniczne córy Zurychu” w zupełnie nowych aranżacjach. Opracowania łączą brzmienia zespołu Artura Andrusa z brzmieniem orkiestry symfonicznej, którą pokieruje Andrzej Borzym jr.

Wykonawcą utworów i prowadzącym jest oczywiście sam artysta. Piosenki takie jak „Piłem w Spale, spałem w Pile”, „Królowa nadbałtyckich raf”, czy „Cyniczne córy Zurychu”, które, można już śmiało powiedzieć, stały się niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej, będą przeplatane humorystycznymi komentarzami, anegdotami, wierszami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba każdego, kto zetknął się z tym artystą, nie trzeba przekonywać. Będzie to wieczór pełen lekkiej, szlachetnej muzyki, humoru, relaksu i zabawy.

Człowiek Orkiestra – Artur Andrus i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w czwartek, 1 marca 2018 o  godz. 19.00. A w naszym konkursie podwójne zaproszenie na ten wieczór w OiFP. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W którym projekcie artystycznym Artur Andrus wystąpił wspólnie z Renatą Przemyk i Andrzejem Poniedzielskim? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl (można też wykorzystać formularz poniżej) do dnia 28 lutego do godz. 10.00. Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała Janina Konon.

Leave a Reply