Reklama

Kolejny milion złotych na inwestycje

Data:

- Reklama -

Gminy zainwestują w infrastrukturę turystyczną i boiska przyszkolne, firmy w urządzenia do zwalczania kłusownictwa rybnego, zwiększenie sprzedaży i otwarcie nowych punktów zbytu. Całkowita kwota podpisanych w środę, 14 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w Suwałkach umów na dofinansowanie to 1 105 321 zł.

Umowy z beneficjentami Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020 podpisali członkowie zarządu Stefan Krajewski i Bogdan Dyjuk.

W gminie Raczki (Kwota dotacji:  249 600,00 zł) planowane jest wykonanie systemu wystawienniczego, stworzenie strony internetowej i grafiki (6 szt.), wykonanie aplikacji mobilnej, opracowanie, skład i wydruk wydawnictwa promującego historię Raczek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, budowa 6 placów zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowościach: Raczki, Józefowo, Chodźki, Wierciochy, Lipowo, Sidory.

Gmina Filipów zainwestuje dotację w wysokości 250 000,00 zł w zagospodarowanie terenu położonego przy szkole w Filipowie w tym m.in.: budowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, wyposażenie boiska w oprzyrządowanie sportowe, budowę bieżni o długości 30 m, wymianę nawierzchni ciągów komunikacji pieszej oraz budowę schodów zewnętrznych i nowego ogrodzenia terenu szkoły i boiska.

Gmina Bakałarzewo kwotę dotacji 193 284,00 zł zamierza rozdysponować na inwestycje: budowę ścieżki pieszo – rowerowej o długości 420 metrów oraz 3 szt. stojaków na rowery, budowę kładki przez rzekę Rospuda o pow. 17,60 m kw., umożliwiającej przeprawę przez rzekę dla pieszego ruchu lokalnego, budowę pomostu pływającego na jeziorze Sumowo o 52,80 m kw, poprawiającego dostępność do akwenu wodnego.

Polski Związek Wędkarski Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach za dotację 69 315,00 zł zakupi kompletny zestaw do aktywnego zwalczania kłusownictwa w skład którego wchodzić będą: samochód terenowy z napędem 4×4; fotopułapki; aparat fotograficzny z możliwością utrwalania obrazu z dużej odległości; dron z kamerą rejestrującą obraz do obserwacji jezior ze znacznej odległości do 5 km.

Hubert Falkowski, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Hubert Falkowski Gospodarstwo Rybackie „Falko” zamierza zwiększyć konkurencyjność firmy poprzez zatrudnienie nowych pracowników, wynajem autochłodni (dotacja 143 122,00 zł), chce także otworzyć sklep rybny w Wiżajnach (dotacja 200 000,00 zł).

1 KOMENTARZ

  1. „Polski Związek Wędkarski Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach za dotację 69 315,00 zł zakupi kompletny zestaw do aktywnego zwalczania kłusownictwa w skład którego wchodzić będą: samochód terenowy z napędem 4×4; fotopułapki; aparat fotograficzny z możliwością utrwalania obrazu z dużej odległości; dron z kamerą rejestrującą obraz do obserwacji jezior ze znacznej odległości do 5 km”. Powinni więc sami siebie rejestrować na te supergadżety bo są największymi kłusownikami. Mam nadzieję że ministerstwo w końcu się przyjrzy ich złodziejskim i bezkarnym jak dotąd poczynaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...

Maja Krzyżewska wystąpi podczas eventu „Zadbaj o siebie na wiosnę”

Już w najbliższą środę, 20 marca w Parku Naukowo-Technologicznym...

Zadbaj o siebie na wiosnę: Sekrety zdrowia i urody, live cooking i degustacja

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia...

Piotr Wasilewski zaprasza do debaty kandydatów startujących do Sejmiku z innych komitetów

Piotr Wasilewski, kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego z listy...