Ksiądz Jerzy Popiełuszko połączył w sobie to, co ludzkie – z tym, co boskie. Człowieczeństwo ze świętością. Ten niepozorny kapłan stał się ikoną narodu i wiary. Głosił miłość i prawdę – tylko tyle i aż tyle. I choć dziś może się to wydawać, szczególnie młodym ludziom, niewiarygodne – siła tego przekazu zagroziła tak bardzo rządzącym w Polsce komunistom, że postanowili księdza zamordować.

Spektakl Jana Nowary to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. Popiełuszko jak Chrystus składający z siebie ofiarę – na ołtarzu wiary i ojczyzny. Skromny kapłan, który okupił swoim życiem naszą wolność. Przedstawienie powstało z okazji 33. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Spektakl ma charakter pasyjny.

W spektaklu grają aktorzy Teatru Dramatycznego: Danuta Bach, Jolanta Borowska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka, Katarzyna Siergiej, Krzysztof Ławniczak, Sławomir Popławski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Jakub Lasota – aktor wybrany w castingu, ogłoszonym przez teatr.

Spektakl będzie można obejrzeć w dniach: 16 lutego o godz. 20:00; 17 lutego o godz. 19:00 oraz 18 lutego o godz. 19:00. Na każdy ze spektakli przeznaczamy w konkursie zaproszenie dla 2 osób.

Konkurs trwa do 14 lutego do godz. 20.00. Zwycięzców wylosujemy (nagrody przydzielone zostaną zgodnie z kolejnością wylosowanych nazwisk, tzn. pierwsza osoba otrzyma zaproszenie na spektakl w dniu 16 lutego itd.). Wystarczy wysłać do nas (redakcja@niebywalesuwalki.pl) odpowiedź na pytanie: Gdzie znajdują się relikwie bł. ks. Jerzego?

Dodaj komentarz