Zuzia to mała dziewczynka w wielkim świecie, rzucona w wir przygód, mierząca się z wyzwaniami. Ale z czym niby można sobie nie poradzić, gdy ma się przyjaciół? Można nawet pokonać bandę opryszków pod wodzą Ropulii Pryszcz – w dodatku śpiewając i tańcząc… Spektakl będzie można obejrzeć w Suwalskim Ośrodku Kultury w sobotę, 10 lutego o godz. 17.00.

Zuzia jest samodzielna, radosna, nieco rozrzutna w „opiece” nad majątkiem powierzonym jej przez ojca, przebywającego w dalekiej podróży. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach nie traci rezonu. A tych nie brakuje w czasie opowieści… Poczynania Zuzi śledzi szajka nieporadnych opryszków pod wodzą bezwzględnej Ropulii Pryszcz. Czy przebiegła Ropulia ze swoją bandą osiągną cel i przejmą skarby, których strzeże Zuzia?

Muzyczno-taneczna opowieść porusza ważne tematy, takie jak: wartość przyjaźni, odpowiedzialność, stosunek do rzeczy materialnych i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Na młodych widzów czeka przepiękna, multimedialna scenografia, fantastyczne, barwne kostiumy i niezwykłe układy taneczne. Zuzia zabiera publiczność w podróż przez Suwałki, do cyrku, a nawet w nurt Czarnej Hańczy. Na scenie zobaczymy młodych artystów z grup tanecznych, wokalnych i teatralnych Suwalskiego Ośrodka Kultury: Radość, Dance Academy, Dotyk Mini, Kleksik, Studio Piosenki Świetlik1, Teatr Form Czarno-Białych „Plama”.

Spektakl taneczny Zuzia i Przyjaciele to kolejna po świetnie przyjętych „Królowej Śniegu” i „Alicji w krainie czarów” samodzielna produkcja Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tym razem opatrzona również warstwą tekstową i piosenkami.

Fot. Suwalski Ośrodek Kultury

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten spektakl. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kiedy miała miejsce premiera „Zuzi i przyjaciół”? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (redakcja@niebywalesuwalki.pl – można skorzystać z formularza poniżej) do 9 lutego do godz. 13.00. Zwycięzcę wylosujemy.

Zaproszenie wygrała Magda Dembska.

Spektakl „Zuzia i przyjaciele” w Suwałkach

Scenariusz i reżyseria – Iryna Popova

Dialogi i teksty piosenek – Paweł Bydelski

Muzyka i efekty dźwiękowe – Grzegorz Bogdan

Scenografia – Mieczysław Iwaszko, Halina Mackiewicz, Kazimierz Gomułka, Joanna Łupinowicz, Halina Lutyńska

Choreografia – Iryna Popova

Multimedia – Kamil Maczułajtys, Zbigniew Stelmaszek

Dyrektor artystyczny – Mihaił Nikolov

Przygotowanie tancerzy – Iryna Popova, Mihaił Nikolov, Ewa Niedźwiecka, Eliza Adamska

Przygotowanie aktorów – Mirosława Krymska, Joanna Łupinowicz

Przygotowanie wokalistów – Emil Kulbacki

Koordynacja produkcji – Mirosław Jankowski

Leave a Reply