Reklama

Konstruktorzy i programiści z regionu mogą liczyć na pieniądze

Data:

- Reklama -

Jesteś młodym konstruktorem, programistą, pasjonują Cię nowinki techniczne, lubisz nowe technologie? Masz ciekawy i innowacyjny pomysł, na realizację którego brak Ci funduszy? Skorzystaj z możliwości, jakie daje Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów, zainicjowane przez Politechnikę Białostocką.

Już 9 marca, po raz kolejny Kapituła Programu Odkrywcy Diamentów udzieli wsparcia finansowego najbardziej utalentowanym i innowacyjnym młodym ludziom. Program skierowany jest do młodzieży z Podlasia i województw ościennych. W 2018 roku na wsparcie innowacyjnych projektów uczniów i studentów Stowarzyszanie może przeznaczyć  około 200 000 zł.

Rektor Politechniki Białostockiej i 14 przedsiębiorców – w ramach Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów  –  już od 3 lat poszukują zdolnych, kreatywnych uczniów i studentów, którzy chcą rozwijać swoje pasje i talent w zakresie nauk ścisłych. Najważniejszym kryterium oceny wniosków o dofinansowanie jest pomysłowość i innowacyjność.  Do tej pory Stowarzyszenie wsparło finansowo 29 spośród blisko 70 zgłoszonych projektów. Uczniowie na realizację projektów, udział w konkursach, targach, olimpiadach otrzymali 150 000 zł. Większość z nich wracała z takich zmagań z nagrodami.

Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów pokazuje, w jak twórczy sposób mogą współpracować świat nauki i biznesu. Te dwa środowiska wspólnie realizują program zachęcający utalentowanych uczniów do studiowania nauk ścisłych, a następnie do wyboru pracy zawodowej w Białymstoku i regionie. Kolejne spotkanie, na którym rozpatrywane będą wnioski o dofinansowanie projektów, odbędzie się 9 marca 2018 roku.  Zgłaszać się można poprzez stronę www.odkrywcydiamentow.com.pl. Tam też można znaleźć Regulamin Programu i wszystkie niezbędne informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Łukasz Korol z Code&Pepper o Diamencie Forbesa (audio)

W pierwszej dziesiątce zestawienia Diamenty Forbesa 2021 znalazła się...

Praca dla programistów? Tak, ale nie wszędzie

Trudno byłoby wskazać choć jedną taką branżę, w której...

Odkrywcy Diamentów szukają talentów także poza województwem podlaskim

W ciągu ostatnich kilku lat studenci Politechniki Białostockiej pokazali,...

Odkrywcy Diamentów wspierają pasję. Malow dołączył do sponsorów

Ponad 200 000 zł czeka w tym roku szkolnym w...