Reklama

Mieszkasz w Suwałkach i tu płacisz podatki? Skorzystaj z ulg (audio)

Data:

- Reklama -

Ulgi, zniżki, bonifikaty, ale też tańsze przejazdy komunikacją miejską, z których skorzystają nie tylko seniorzy, uczniowie i członkowie dużych rodzin, ale wszyscy, którzy mieszkają w Suwałkach i płacą tu podatki, obejmie nowy program społeczny. Właśnie rozpoczęły się konsultacje Suwalskiej Karty Mieszkańca.

Suwalska Karta Miejska połączy wszystkie dotychczas wdrożone programy (Aktywny Senior i Suwalska Rodzina Plus) i zacznie funkcjonować od 1 września 2018 roku. Kto będzie mógł sobie taką kartę wyrobić? Właściwie każdy mieszkaniec miasta Suwałki, który rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach i deklaruje w swoim zeznaniu, albo wynika to z decyzji Urzędu Skarbowego w Suwałkach, że jego miejscem zamieszkania na dzień 31 grudnia rozliczonego ostatnio roku podatkowego jest miasto Suwałki; jest rolnikiem, posiadającym gospodarstwo rolne na terenie Suwałk, utrzymującym się wyłącznie z rolnictwa; jest osobą bezrobotną; otrzymuje zasiłek stały z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

Dzięki SKM mieszkańcy Suwałk skorzystają m.in.: z tańszych biletów na przejazdy komunikacją miejską, tańszych biletów do aquaparku i innych obiektów sportowych, zniżek przy zakupie biletów wstępu do Suwalskiego Ośrodka Kultury (z wyłączeniem imprez organizowanych przez firmy zewnętrzne), ale też z bezpłatnych przedszkoli prowadzonych przez miasto. Wysokość ulg będzie konsultowana. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz spodziewa się, że skutki finansowe związane z wdrożeniem SKM mogą wynieść nawet 1 mln złotych.

Posłuchaj, co jeszcze o Suwalskiej Karcie Mieszkańca mówił w poniedziałek, 5 marca w Urzędzie Miasta prezydent Czesław Renkiewicz:

Z treścią projektu uchwały i wdrożeniu SKM można zapoznać się na stronie Urzędu Miasta w Suwałkach. W tym samym miejscu znajduje się też formularz służący do wnoszenie uwag na temat projektu uchwały.

Dodatkowo, w trakcie konsultacji społecznych, w dniach od 19 do 22 marca w różnych częściach Suwałk odbędą się spotkania poświęcone SKM: 19 marca, godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 4; 20 marca, godz. 17.00 – III Liceum Ogólnokształcące; 21 marca, godz. 17.00 – aquapark; 22 marca, godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 10.

Fot. Niebywałe Suwałki

Założenia Suwalskiej Karty Mieszkańca prezentowali prezydent Czesław Renkiewicz i zastępca prezydenta, Ewa Sidorek.

1 KOMENTARZ

  1. Działania godne pochwały. Ideałem byłyby przenosiny innych podatników w rejony oferujące takie ulgi na wzór firm wybierających specjalne strefy ekonomiczne. Może doczekamy takich czasów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...