Reklama

O niepełnosprawności i Suwalskiej Karcie Mieszkańca (audio)

Data:

- Reklama -

Bajkowa Kawiarenka Obywatelska, która odbyła się w środę, 14 marca w Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach, stała się okazją do wymiany opinii na temat projektu uchwały dotyczącej Suwalskiej Karty Mieszkańca.

W spotkaniu wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami: Joanna Mendak, niedowidząca mistrzyni pływania oraz fizjoterapeutka, Piotr Rakowski – niewidomy od urodzenia uczeń technikum o profilu technik informatyk, Klaudia Wasilewska, Wonder Woman, która porusza się na wózku, ponieważ od urodzenia zmaga się z wrodzoną łamliwością kości, Rafał Miszkiel – youtuber, który prowadzi kanał „Życie na wózku” oraz Marek Stankiewicz – biolog terenowy z Zespołem Aspergera. Goście rozmawiali m.in. z piłkarzami Klubu Sportowego Wigry Suwałki, Honoratą Rudnik – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Agnieszką Szyszko, pełnomocnik prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, nauczycielami i rodzicami dzieci z niepełnosprawnościami.

W trakcie Kawiarenki Obywatelskiej, uczestnicy wypracowali liczne propozycje związane z poprawą dostępności komunikacji miejskiej, organizacji szkoleń, rozszerzenia oferty sportowej na osoby z niepełnosprawnościami. Dyskusja na temat Suwalskiej Karty Mieszkańca sprowokowała do dyskusji m.in. o zniżkach dla całej rodziny poprzez wprowadzenie „karty rodziny z niepełnosprawnością”.

Urszula Duda, dyrektor NTSP „Bajka” w Suwałkach mówi o Kawiarence Obywatelskiej i pomysłach na Suwalską Kartą Mieszkańca:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami kolejna edycja turnieju bowlingowego

W środę, 21 marca w godz. 10:00-14:00 w Centrum...

Inicjatywy społeczne i edukacyjne na rzecz osób z autyzmem i niepełnosprawnością: W planach szkolenia, remont ogrodu i budowa altany

Rok szkolny dla Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, prowadzącego szkoły "Bajka"...

Szkolenia, konferencje, warsztaty. „Bajka” nie zwalnia tempa

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa "Bajka" otrzymała tytuł Podlaskiej Marki...