W ostatni piątek, 16 marca w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach została otwarta wystawa fotograficzna Top Ziemi Suwalskiej. W tym miejscu będzie ją można oglądać do końca kwietnia. Oprócz wernisażu, na odwiedzających czekał wykład i prezentacja oferty turystycznej subregionu.

Jak zaznaczyła Beata Chełmicka-Bordzio z Suwalskiej Organizacji Turystycznej, wystawa została przygotowana z myślą o promocji Suwalszczyzny w innych częściach kraju. Okazuje się jednak, że nawet mieszkańcy Augustowa czy Białegostoku na zdjęciach mogą odnaleźć wiele nieznanych sobie, a interesujących miejsc oraz atrakcji, z których mogą skorzystać. W tym sezonie SOT nie tylko prezentuje walory północno-wschodniej Polski, ale też zaprasza do udziału w prawdziwych zmaganiach – 12 maja na Wigrach odbędzie się maraton kajakowy na dystansie 52 km.

Planowanych atrakcji jest jednak o wiele więcej – Wigierski Park Narodowy i klasztor pokamedulski zachęcają do zbierania znaczków turystycznych – to gratka dla kolekcjonerów. W tym roku w klasztorze świętować będziemy 350-lecie przybycia ojców kamedułów nad jezioro Wigry. W programie obchodów m.in.: warsztaty kulinarne, otwarcie pokojów tematycznych, prezentujących życie w klasztorze kamedulskim zgodnie z zasadą ora et labora, a już 1 maja – sesja naukowa, podczas której poruszony zostanie wątek historyczny związany z przybyciem kamedułów na Suwalszczyznę, poświęcenie dwóch budynków po remoncie, a także koncert.

Fot. Niebywałe Suwałki – spotkanie w Hotelu Loft 1898 było również okazją do tego, aby zadać sobie pytanie “Dlaczego warto wierzyć w smoki?” – temat smoków podjął dr Maciej Ambrosiewicz

Dodaj komentarz