Szkoła z Suwałk w półfinale olimpiady ZUS-u

lawki_szkola

ZUS wyłonił najlepszych z najlepszych. Po etapie szkolnym olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znamy już najlepsze szkoły z naszego regionu, które 16 marca będą walczyć na etapie wojewódzkim.

Autor: Katarzyna Krupicka

Pierwszy etap olimpiady odbył się 27 listopada 2017 r., wzięło w nim udział 13 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego, które wcześniej uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które będą reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów z najwyższą liczba punktów. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 4 Technikum nr 4 w Suwałkach.

– Cieszy nas to, że uczniowie chcą zdobywać wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież coraz chętniej uczestniczy w projekcie i walczy o nagrody rzeczowe, indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie. Z naszej strony gwarantujemy wsparcie i pomoc na każdym etapie tego projektu. Udostępniamy materiały dydaktyczne jak również uczestniczymy i pomagamy w prowadzeniu „Lekcji z ZUS” – mówi Alicja Koczta, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w białostockim oddziale ZUS.

Jeszcze w marcu, bezpośrednio po drugim etapie. poznamy szkołę, która będzie reprezentowała województwo podlaskie w finale.

 

Dodaj komentarz