Reklama

Ulica Zastawie powstanie do końca września

Data:

- Reklama -

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w czwartek, 15 marca umowę na budowę ul. Zastawie. Drogę do końca września wybuduje suwalska firma „Danbud” za prawie 1,2 mln zł. Miasto Suwałki przygotowuje się już do budowy sąsiadujących z Zastawiem dróg osiedlowych. Poszukiwany jest projektant, który wykona dokumentację techniczną tych ulic.

Informacja prasowa.

Mieszkańcy tej części miasta bardzo często zwracają uwagę na konieczność poprawy stanu nawierzchni ulicy dojazdowej do ich osiedla dlatego też w 2016 roku ulica Zastawie została przebudowana do wysokości ogródków działkowych. Droga przeszła kompletną przebudowę. Poszerzono ją do 7 metrów. Ma teraz nawierzchnię asfaltową, a nie jak wtedy – z płyt betonowych. Ponadto pojawiły się nowe chodniki i ścieżka rowerowa a także oświetlenie.

– Dzięki podpisanej dziś umowie inwestycja będzie kontynuowana w tym roku. Wykonany zostanie kolejny odcinek od ogrodów działkowych aż do zjazdu na osiedle przy ul. Zastawie – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – W międzyczasie poszukujemy firmy, która zaprojektuje drogi osiedlowe przylegające o ul. Zastawie przy których jest już dość gęsta zabudowa mieszkaniowa – dodaje.

Firmy, które chciałyby wykonać to zamówienie, swoje oferty muszą złożyć do 20 marca tego roku do Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W 2018 roku na budowę dróg osiedlowych w budżecie miasta zarezerwowano ponad 10,5 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...