Reklama

Zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO w województwie podlaskim

Data:

- Reklama -

Od niedzieli, 11 marca 2018 roku zmienia się rozkład jazdy pociągów POLREGIO na terenie województwa podlaskiego. Rozkład będzie obowiązywał do 9 czerwca 2018 r. Zmiana jest spowodowana prowadzonymi przez PKP PLK S.A. modernizacjami linii kolejowych lub pracami związanymi z infrastrukturą drogową. Dotyczy to zwłaszcza pasażerów podróżujących w relacjach Białystok – Suwałki.

Przebudowa drogi wojewódzkiej w Suwałkach, a konkretnie budowa tunelu pod torami, spowoduje zmianę organizacji ruchu pociągów. Przez kilka dni w marcu (między 12 – 16 marca) oraz w maju (między 7 – 11 maja) pociągi do i z Suwałk będą kursowały objazdem, co o kilkanaście minut wydłuży czas jazdy. Z tego powodu wszystkie pociągi z Suwałk będą w tych dniach odjeżdżały wcześniej. Ponadto, w dniach 17-20 i 24-25 kwietnia br. na odcinku Suwałki – Augustów za pociąg odjeżdżający z Suwałk o godz. 13:27 i pociąg odjeżdżający z Augustowa o godz. 10:27 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy nie będą obsługiwały przystanków: Płociczna k/Suwałk, Szczepki, Blizna i Augustów Port.

Na innych trasach pociągi zmienią godziny kursowania o kilka lub kilkanaście minut, co jest związane z zapewnieniem skomunikowań pociągów na stacjach węzłowych, także z pociągami dalekobieżnymi spółki PKP Intercity S.A. Zbliżająca się zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła również pociągów kursujących na Litwę. Zmienią się godziny ich kursowania, a dodatkowo Koleje Litewskie od 25 marca 2018 r. wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy dwóch pociągów. Pociąg w relacji Białystok – Kaunas, odjeżdżający z Białegostoku o godz. 7:29, będzie przyjeżdżał do stacji docelowej 6 minut później niż teraz, czyli na godz. 13:17. Pociąg z Kowna, który do 24 marca odjeżdża o godz. 9:00, będzie odjeżdżał 15 minut później, o 9:15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

Uwaga! Rozpoczął się kolejny etap modernizacji linii kolejowej „Rail...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...