Konferencja Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów „Au! Mam autyzm!?” w tym roku odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Swój udział zapowiedziało 200 uczestników i ośmioro prelegentów z dwóch krajów.

„Au! Mam autyzm!? Komunikacja” – taki tytuł nosi tegoroczna konferencja, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 kwietnia. Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów i szkoła „Bajka” do udziału w konferencji zapraszają osoby z autyzmem i ZA oraz ich rodziców, a także nauczycieli. Wydarzenie jest też otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem.

O konferencji i zaproszonych prelegentach mówi Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach:

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Aldona Wrocławska – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem, mama 7-latki z autyzmem; Marek Stankiewicz – pedagog w NTSP Bajka, autor bloga „Photography and Asperger”; Ola Rumińska – nad komunikacją osób z ASD pracuje codziennie w swoim autystycznym domu; Kosma Moczek – obrońca prawa osób z ASD do samostanowienia i mówienia we własnym imieniu; dr hab. Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė – profesor nadzwyczajny psychologii na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie, wykładowca kierunków: Psychologia Komunikacji, Poradnictwo Psychologiczne i Psychologia Płci; Viktorija Gaidytė – magistrant Psychologii Zdrowia na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie, jej obszar zainteresowań to m.in. ograniczenia wykluczenia społecznego i problemy z integracją osób niepełnosprawnych oraz dr Joanna Ławicka – prezes zarządu Fundacji „Prodeste”, autorka popularnej książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu LT-PL-2S-140 “Odkryj i przedstaw siebie” dofinansowanego z Programu Interreg V-A Lietuva-Polska współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i realizowanego w partnerstwie z Centrum Aktywności dla Osób Niepełnosprawnych w Janowie (Litwa).

Więcej na temat polsko-litewskiego projektu:

Szkoła „Bajka” zaczyna współpracę ze specjalistycznym ośrodkiem w litewskiej Jonavie (audio)

Konferencja Au! Mam Autyzm?! w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj