Choć pierwsza płyta wiórowa w nowej fabryce „Forte” w Suwałkach została wyprodukowana w lutym 2018 roku, dopiero dziś odbyło się symboliczne otwarcie jednej z największych fabryk w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To pierwszy etap inwestycji o wartości ponad 700 milionów złotych.

Do 2020 roku w sąsiedztwie fabryki płyt powstanie piąta fabryka mebli „Forte”, pod budowę której wmurowano dziś kamień węgielny. Ten kompleks przemysłowy jest jedną z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach i prosta droga dla spółki do zaspokojenia w 100% zapotrzebowania firmy na surową płytę wiórową.

Fabryka płyt wiórowych, której docelowa produkcja dzienna wyniesie 1 500 m³ płyty, jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji w branży meblarskiej w całej Europie, zarówno jeśli chodzi o wysoką jakość produktu, jak i standardy pro-środowiskowe. Najnowszej generacji płyta wiórowa produkowana w Suwałkach zdecydowanie wyróżnia się na tle płyt konkurencji. Ze względu na zastosowane nowoczesne technologie oczyszczające, takie jak np. elektrofiltry, standardy ekologiczne fabryki, dotyczące np. emisji substancji do powietrza, z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska.

Maciej Formanowicz, prezes „Forte” o fabryce płyt wiórowych, zatrudnieniu i działaniach firmy z obszaru CSR:

Fot. źródło: materiały promocyjne Forte

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj