Reklama

Mali piłkarze znów zmierzą się na boiskach. Rozpoczynają się Moje Małe Mistrzostwa (audio)

Data:

- Reklama -

Stowarzyszenie „Akademia 2012”, założone przez Wojciecha Kowalewskiego, byłego bramkarza, a obecnie licencjonowanego trenera UEFA A, wraca z projektem sportowych rozgrywek „Moje Małe Mistrzostwa”. Piątą edycję rodzinnego pikniku i zmagań sportowych rozpoczną już za kilka dni rozgrywki w Ełku. Młodzi piłkarze zagrają również w Suwałkach, Olecku, Bakałarzewie, a nawet w Warszawie.

Turniej 8-latków, organizowany cyklicznie przez „Akademię 2012”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W dotychczasowej historii „Moich Małych Mistrzostw” rozegrano 540 spotkań w 19 turniejach, w których wzięło udział w sumie ponad 1950 młodych piłkarzy. Podczas spotkań padło niemal 7 tys. goli.

Pierwsze z planowanych wydarzeń odbędzie się 22 kwietnia w Ełku. Będzie to dobry początek sportowych emocji – w tym roku zasięg imprezy jest znacznie większy – w zawodach weźmie udział ok. 1350 osób. Akademia 2012 zorganizuje turnieje w ośmiu miastach, w tym m. in. w Warszawie i Olsztynie.

„Moje Małe Mistrzostwa” odbywają się dzięki wsparciu sponsorów, wśród których wyróżnia się spółka Reso Europa Service (sponsor generalny) oraz lokalnych samorządów, wspierających „Akademię 2012” na zasadzie partnerstwa. Środki stowarzyszenie otrzymuje również z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Prócz kwietniowych rozgrywek w Ełku, młodych piłkarzy zobaczyć będzie można na boiskach: 5 maja w Olecku, 27 maja w Warszawie, 3 czerwca w Wydminach, 9 czerwca w Suwałkach, 16 czerwca w Bakałarzewie oraz 23 czerwca w Olsztynie i na koniec – 8 września w Grajewie.

Wojciech Kowalewski, założyciel „Akademii 2012” o nadchodzących rozgrywkach, systemie gry i zajęciach sportowych prowadzonych przez stowarzyszenie:

Tomasz Szyszko, przedstawiciel sponsora głównego Reso Europa Service o Moich Małych Mistrzostwach:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Medale suwalczan na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie

Pięściarze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odnieśli sukcesy...

Suwalczanie wicemistrzami województwa w boksie

W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie, które odbyły się...

Zawodniczka z Suwałk Mistrzynią Polski

Suwalscy pięściarze rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodzików i...

Młodzi piłkarze pełni empatii – rozpoczął się IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego

IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego...