Już 7 kwietnia 2018 roku na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się pierwsza edycja imprezy biegowej Kierunek Ultra – Hańcza, a w jej ramach bieg na dystansie ok. 63 km.

Organizatorem imprezy jest Fundacja „Kierunek Ultra”

Termin: 07 kwietnia 2018 r.
Start: godz. 7:00
Zamknięcie mety: 16:00 (limit 9 godzin)
Miejsce startu i mety: Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu
Biuro zawodów: piątek w godzinach 14 – 22 – Hotel Loft- Suwałki, sobota – siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu, Malesowizna

Trasa biegu wiedzie ścieżkami nad brzegiem najgłębszego w Polsce jeziora Hańcza, przez wieś Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy będą musieli wbiec na Górę Zamkową oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą. Trasa poprowadzi biegaczy ścieżkami całego Parku, od Szurpił po naszą Kłajpedę, zahaczając o urodziwy Udziejek, Kleszczówek, Bachanowo.

– Przewidziano 3 punkty kontrolno-żywnościowe w Wodziłkach, Smolnikach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne sprawdzające obecność zawodników – zapowiada Iwona Łobasiuk z Fundacji Kierunek Ultra.

W biegu startuje 133 zawodników z całej Polski. Zakończenie imprezy i rozdanie nagród przewidziane jest w przedziale czasowym między godzinami 16.30 a 18.00. Trasa biegu będzie oznaczona żółtymi taśmami z czerwono – zielonym logo Fundacji. Kibice są mile widziani.

Fot. źródło: Fundacja Kierunek Ultra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj