Niepowtarzalna atmosfera kinowych seansów sprawia, że przybytek X muzy jest – mimo dostępności rozmaitych internetowych wypożyczalni czy też kanałów on-line – chętnie odwiedzany. Kinowe prezentacje to także okazja do spotkania ludzi tak samo interesujących się filmem, poznania pasjonatów tego tematu. Znakomitą okazją są seanse w ramach Dyskusyjnych Klubów Filmowych – i na takie właśnie projekcje zaprasza augustowski „Kinochłon”.

W ostatni poniedziałek maja, o godzinie 18.30, widzowie będą mogli zobaczyć kultową ekranizację przejmującej powieści Stephena Kinga – „Lśnienie” z niezapomnianą, przejmującą kreacją Jacka Nicholsona.
Nakręcony przez jednego z największych reżyserów w historii kina, Stanleya Kubricka film zyskał miano klasyka gatunku. Stworzenie go zgodnie z zamysłem twórcy wymagało znacznego nakładu sił i środków, a widzowie oglądający „Lśnienie” w kinie „Iskra” będą mogli docenić także walory cyfrowo odrestaurowanego obrazu. Seanse w ramach DKF-u zawsze są okazją do ciekawych, wartościowych spotkań. Tym razem gościem Kinochłonu będzie doktor Piotr Kletowski, specjalista od kina Stanleya Kubricka, miłośnik i wielki znawca jego filmów, wykładowca i krytyk filmowy.
Tradycyjnie – jak zapewnia Bartosz Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury – nie zabraknie też dodatkowych atrakcji – między innymi przybyli będą mogli nabyć książki autorstwa gościa.
Bilety na „Lśnienie” nabyć można w Miejskim Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) lub w kasie kina, na godzinę przed seansem.

Kinochłon to bardzo prężnie działający Dyskusyjny Klub Filmowy i prowadzący go już zapraszają na kolejne projekcje dobrych filmów. Dwa tygodnie po prezentacji „Lśnienia” – 11 czerwca – fani kina będą mogli obejrzeć dwa krótkometrażowe filmy – czarną komedię „Hycel” Darii Woszek oraz dramat w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, autora dokumentów „Fanatycy” i „Miłość” – „Nazywam się Julita”. Gościem tego wieczoru będzie Janusz Chabior, aktor kreujący rolę Marka w filmie Dzierżawskiego.

Dalsze plany to przegląd Kinogranie, który w pięć lipcowych dni na początku miesiąca z pewnością dostarczy miłośnikom kina niezapomnianych wrażeń. Aby trzymać rękę na pulsie ciekawych wydarzeń organizowanych przez DKF, warto zaglądać na www.kinochlon.pl oraz stronę na FB: https://www.facebook.com/dkfKinochlon/

Tu znajdziemy mnóstwo informacji i inspiracji – jak ciekawie i wartościowo spędzić wolny czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj