Legend of Kazimierz to zespół profesjonalnych instrumentalistów – entuzjastów, których połączyła wspólna pasja wykonywania i tworzenia muzyki korzeni. Muzycy tworzący zespół mieli przyjemność występować z takimi artystami jak: Hans Zimmer, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy, Roby Lakatos czy Jan A. P. Kaczmarek. W Ośrodku Kultury w Sejnach zagrają w piątek, 18 maja o godz. 19.00.

Czego można się po nich spodziewać? Wielu rzeczy – w szerokim repertuarze wykonawczym grupy odnaleźć można oryginalne aranżacje i własne kompozycje inspirowane kulturą żydowską, bałkańską, Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gipsy. W swojej twórczości Legend of Kazimierz wykorzystuje bardzo szerokie spektrum muzyczne, co jest efektem fascynacji członków zespołu kulturami zróżnicowanych obszarów Azji, Afryki i Europy. Muzycy dużo czerpią z materiału dźwiękowego i stylistyki charakterystycznej dla Żydów aszkenazyjskich, Żydów sefardyjskich. Kolejną wiodącą inspiracją jest Bliski Wschód – szczególnie melodyka oraz instrumentarium wywodzące się z Turcji i Egiptu.

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy Mateusza Frankiewicza, lidera zespołu, krakowskiego producenta muzycznego i kontrabasisty. Efektem pracy młodych i utalentowanych muzyków jest autorski i niepowtarzalny repertuar Legend of Kazimierz, który mieli okazję prezentować podczas licznych występów, zarówno w kraju i zagranicą. Od samego początku zespół skupia się na aktywnym prowadzeniu działalności koncertowej. W swojej ofercie Legend of Kazimierz proponuje koncerty autorskie, koncerty tematyczne, koncerty edukacyjne oraz oprawę muzyczną wydarzeń specjalnych i okolicznościowych. Muzyków dotychczas można było usłyszeć podczas wielu wydarzeń artystycznych.

Podczas koncertów zespół prezentuje utwory instrumentalne nawiązujące do różnych regionów basenu Morza Śródziemnego, które. coraz częściej urozmaica prosty śpiew muzyków – jest to świadomy zwrot ku tradycji wykonawczej muzyki korzeni. Brzmienie zespołu momentami odurza dawką spontaniczności i żywiołowości, chwilami otula melancholią, jakimś smutkiem, pewną trudną do zdefiniowania tęsknotą.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert tego zespołu w OK w Sejnach. Wystarczy do dnia 13 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem (redakcja@niebywalesuwalki.pl) odpowiedź na pytanie: Do czego odnosi się nazwa zespołu Legend of Kazimierz? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrali: Krzysiek Stasiak i Grzegorz Ulikowski.

Patronat medialny – „Niebywałe Suwałki”.

Dodaj komentarz