Ogłoszony został już przetarg na wykonanie dokumentacji budowlanej na potrzeby nowego miejskiego żłobka. Mieścić się on będzie w zabytkowym budynku przy ul. Kościuszki 6. Kompletna dokumentacja ma być gotowa do 30 listopada tego roku. Władze Suwałk chcą wraz z końcem roku złożyć wniosek do programu „Maluch”, by ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji.

Obecnie w kolejce na przyjęcie do żłobka miejskiego czeka ponad 300 maluchów. W nowym żłobku przy ul. Kościuszki – w zależności od rozwiązań projektowych – znajdzie się miejsce dla ponad 100 maluchów. Będzie to trzeci żłobek miejski.

Zamówiona dokumentacja będzie musiała zawierać m.in. zaprojektowane sale dla dzieci – w tym 1 lub 2 sale na maksymalnie 10 dzieci. Ma to związek z tym, że żłobek przy ul. Kościuszki będzie pierwszym miejskim żłobkiem, do którego będą mogły uczęszczać również dzieci niepełnosprawne. Projekt obejmuje także  ogrodzony plac zabaw, podjazd dla wózków.

Modernizacja budynku na potrzeby żłobka rozpocznie się jednak dopiero w 2019 roku. Obiekt mógłby zostać przekazany o użytku na przełomie 2019 i 2020 roku.

Oferty w ogłoszonym przetargu na dokumentację można składać do 29 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj