Reklama

Rozpoczęły się Dni Kawaleryjskie w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Piknik Kawaleryjski już po raz osiemnasty gromadzi rzesze fanów hippiki. Pokazy umiejętności jeźdźców i ich wierzchowców budzą żywe reakcje wśród widzów w każdym wieku. Tradycyjnie już pierwszy dzień rywalizacji – bo uczestnicy walczą o miano najlepszego, rozegrał się w okolicach zalewu Arkadia, gdyż tu dogodne warunki pozwalają na przeprowadzenie pierwszego z konkursów – próby dzielności konia. Malownicza przeszkoda wodna, skoki i szybkość przejazdu – tu wszystkie komponenty miały znaczenie, ale równie gorąco oklaskiwani byli najsprawniejsi i najszybsi, jak i te wierzchowce, które miały pewne problemy z idealnym wykonaniem zadań. To dowód na wielką sympatię, jaką darzymy te piękne, pełne temperamentu zwierzęta.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Dla tych, którzy przegapili dzisiejsze pokazy, dobra wiadomość – jutro drugi dzień imprezy, nie mniej widowiskowy. Po mszy polowej na terenie stadniny Artura Płońskiego odbędzie się przemarsz kawalerii ulicami Suwałk (początek o godzinie 11.), na godzinę 12 zaplanowano konkurs władania szablą (teren przy ul. Świerkowej i Nowomiejskiej).

Pikniki Kawaleryjskie to okazja do obejrzenia ciekawych inscenizacji historycznych – tym razem będzie to potyczka z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Jutro w planach także konkurs władania lancą i skoków przez przeszkody oraz kolejny pokaz historyczny – litewskiego rycerstwa średniowiecznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Plenerowa wystawa poświęcona Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu: Sztuka wychodzi na ulice

Choć wystawa poświęcona życiu i twórczości Alfreda Wierusz-Kowalskiego na...

Jesienią duża wystawa sztuki ludowej

Dr Krzysztof Snarski, kustosz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach,...

Jerzy Brzozowski uhonorowany medalem szwoleżerów

W dniach 10-12 maja w Warszawie odbyły się XI...